Serwa, serwonapędy, serwomechanizmy - 45 minut Filmu z konkretną wiedzą

Miałem okazję ponownie gościć Daniela Leszczewicza. Ostatnim razem pokazaliśmy na filmie cały system sterowania na komponentach Panasonic. Dzisiaj skupiliśmy się nie na produktach ale na zagadnieniach związanych z serwomechanizmami. Podczas wywiadu starałem się wycisnąć z Daniela jak najwięcej konkretnych informacji. Pierwotnie planowaliśmy film max 10-15 minut, ale nazbierało się tyle materiału, że grzechem byłoby tego nie opublikować. Wyszło aż 45 minut. @LukaszGudel miał sporo pracy przy montażu :smile:

Spis treści:
00:00 - Wstęp
01:09 - Porównanie serwonapędów z silnikami krokowymi i indukcyjnymi
02:38 - Kiedy warto zastosować serwonapędy
04:17 - Budowa serwonapędu
06:32 - Dobór serwonapędów
11:56 - Prędkość obrotowa serwosilnika
12:53 - Działanie serwonapędu i częstotliwości rezonansowe
16:17 - Strojenie serwonapędu
21:34 - Dostrajanie i weryfikacja jakości działania serwo
25:12 - Rodzaje serwowzmacniaczy
27:14 - Protokoły komunikacyjne
28:37 - Serwonapędy liniowe
34:24 - Serwowzmacniacze modułowe
36:54 - Podsumowanie, szkolenia, kontakt
40:26 - Sceny bonusowe

Wyszedł na prawdę świetny film a 45 minut łyka się za jednym razem :smiley: Przynajmniej u nas tak było, a jak u Ciebie? Daj nam proszę znać w komentarzu. Dobre słowo nas napędza do dalszego działania! A może słowo krytyki? Też jest potrzebne, dzięki temu produkujemy coraz lepsze materiały.

6 polubień

Bardzo fajny merytoryczny materiał. Widzę, że dobrze to wygląda jak spotykacie się ze specjalistami z innych firm. Jak wcześniej do Panasonica podchodziłem sceptycznie tak teraz widzę w nim potencjał. :slight_smile:

2 polubienia

Dzięki za komentarz! Też wolimy nagrywać wywiady, wynika z tego bardzo dużo pożytecznej wiedzy ale też ciekawostek i nowości. Widzimy, też że taki format lepiej się przyjmuje. Staramy się namówić do wywiadów jak najwięcej ekspertów z firm produkujących automatykę. W zasadzie to nowa forma w naszej branży i musimy nadać jej trend :slight_smile:

Będzie zdecydowanie więcej! W tym roku już mamy zaplanowane wywiady z Pepperl+Fuchs, Mitsubishi Electric, będą też kolejne z Panasonic. Z kilkoma innymi firmami ustalamy konspekty więc dojdą kolejne.

Zaproście kogoś kogoś z Festo. Wbrew pozorom to nie tylko pneumatyka a powiedziałbym nawet, że coraz mniej sprzedają pneumatyki na rzecz PLC i napędów elektrycznych. Mają naprawdę szeroką game produktów

Postaramy się do nich dotrzeć :smiley:

A tak przy okazji. Jak element najbardziej podobał się Tobie z powyższego filmu?

Świetny materiał, przedstawiający główne zalety serwo i informacje, gdzie można zastosować takie układy. Ciekawe jak z wytrzymałością elektroniki w serwowzmacniaczach.

1 polubienie

Świetny materiał obejrzałem go dwukrotnie z wielkim zaciekawieniem. Wszystko wyjaśnione w profesjonalny i przejrzysty sposób. Dla osoby takiej jak ja czyli dość młodej i rozpoczynającej karierę automatyka zrozumiały w 100 %. Pytanie czy pójdziecie dalej w ten temat ? Samo dobranie i ustawienie napędu to jeszcze nie wszystko. Mam tu na myśli stworzenie jakiejś mini linii produkcyjnej i połączeniu serwa z czujnikami (może nawet robota) i innymi urządzeniami automatyki i pokazaniu jak powinno się programować całość.
Materiał naprawdę świetny.
Pozdrawiam cała ekipę

1 polubienie

Kto wie, czy już nie zaprosiliśmy ! :smiley:

Na przełomie października i listopada postaramy się dostarczyć Wam ciekawy materiał od Festo :sunglasses: