Weź udział w mistrzostwach polski programistów plc 2020

Już 14 marca czeka nas finał trzeciej edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC , których od początku istnienia Partnerem Strategicznym jest firma PROCOM SYSTEM S.A. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez ministerstwa takie jak Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rozwoju. Jednymi z Partnerów Medialnych wydarzenia są iAutomatyka oraz Klub Automatyka, którzy będą obecni podczas wydarzenia.

W tegorocznej rywalizacji możesz powalczyć w aż 5-ciu kategoriach. Tradycyjnie zawodnicy zmierzą się w kategoriach MASTER , EXPERT , LOGO! i WAGO . Kategorie MASTER i EXPERT rozgrywały się będą na sterownikach Siemens S7-1200 z wykorzystaniem oprogramowania TIA Portal. Kategoria MASTER dedykowana jest dla uczniów szkół średnich, a kategoria EXPERT dla studentów i młodych inżynierów. Kategoriami otwartymi dla wszystkich są LOGO! , które wykorzystuje oprogramowanie Soft Comfort oraz WAGO w oprogramowaniu E!COCKPIT. Nowa kategoria ALGORITHMIC , w której zadaniem będzie napisanie programu spełniającego wymagania aplikacji i jak najkrótszego cyklu pracy sterownika Siemens S7-1500. Z zadaniem w tej nowej kategorii będzie mógł zmierzyć się każdy bez ograniczeń i presji czasu. Autorzy najlepszych rozwiązań ukoronowani zostaną tytułami Mistrzów i Wice-mistrzów Polski Programistów PLC oraz innymi cennymi nagrodami.

Jakie nagrody czekają na zwycięzców w 3 edycji?


Tegoroczna wartość puli nagród to ponad 40 000 złotych . Dla mistrzów kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe w formie zestawów startowych wiodących producentów w branży automatyki przemysłowej takich jak Siemens i WAGO. Ponadto w puli nagród przewidziane są staże od firmy PROCOM SYSTEM oraz vouchery szkoleniowe od EMT Systems i Blumenbecker Engineering Polska. Na Wice-mistrzów czekają panele operatorskie HMI oraz przekaźniki programowalne LOGO! 8. Poza nagrodami każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy z materiałami piśmienniczymi z licznymi gadżetami od partnerów. And last but not least … oczywiście nagrodą główną jest zaszczytny tytuł Mistrza Polski.

Wystawa Forum Automatyki


FORUM AUTOMATYKI to wystawa przeznaczona do prezentacji praktycznego zastosowania rozwiązań automatyki przemysłowej, możliwości sterowników PLC i wielu innych rozwiązań technologicznych będących gratką dla inżynierów. Wystawa, która niewątpliwie będzie pełniła też rolę branżowych targów pracy, będzie oceniana przez odwiedzających. Na tym polu możliwości do popisu będą miały firmy, które powalczą o statuetkę najlepszego stoiska Forum Automatyki. Na uczestników i zwiedzających czekała będzie również strefa chillout, w ramach której będzie można odpocząć po ciężkiej rywalizacji na wygodnych pufach i leżakach. Dla uczestników, w strefie chillout, atrakcje specjalne przygotowują również firmy Finder i WAGO. Wstęp na wystawę FORUM AUTOMATYKI jest wolny dla wszystkich.

Zainteresowane firmy udziałem w wystawie zapraszamy do kontaktu: mistrzostwaplc@pwr.edu.pl

Jak się zgłosić?

  1. Wejdź na stronę Mistrzostw i pobierz zadania kwalifikacyjne – KLIK .
  2. Rozwiąż samodzielnie i prześlij na adres mail: mistrzostwaplc@pwr.edu.pl
  3. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego!

    Wkrótce więcej informacji. Obserwuj:
1lajk

Będziemy! Dobrze, że to w sobotę nie ma problemu z pracą. :slight_smile: