Automaticon 2019

Wybieracie się? :slight_smile: Mam nadzieję, że w tym roku jednak się uda wpaść choć na jeden dzień.

http://www.automaticon.pl/

Pozdrawiam!

My będziemy na pewno. Dla nas to istne żniwa :wink: Wracamy z takich targów i mamy zlecenia aż do następnych :smiley:

W tym roku nie dam sobie odpuścić tych targów. Zawsze można dowiedzieć się czegoś fajnego i zdobyć nowe znajomości.

Szczerze mówią będzie to moja Pierwsza edycja więc jestem Bardzo Ciekawy jak to wszystko wygląda mam nadzieje, że się spotkamy!

1 polubienie

No to daj znać w który dzień się wybierasz. Chętnie się zobaczymy ponownie.

@MarcinFaszczewski Planuję przyjechać 28.03 na trzeci dzień. Ale zastanawiam się nad drugim 27.03.

My jeszcze nie wiemy, pewnie będziemy w dwa któreś dni. Jeśli 28 to damy znać.

Ja się chętnie wybiorę na te targi :grinning: Zobaczymy co nowego w tym roku będzie :smiley:

Myślicie że jest sens jechać w tym roku?
Byłem kilka razy i za każdym razem nic ciekawego nie było poza nowościami rozsyłanymi poprzez newslettery od firm.

A ja również chciałem zapytać o Automaticon… Rozmawiam z różnymi dużymi firmami, których już nie ma na tych targach… Niedawno rozmawiałem z Phoenix Contact - rok temu byli ostatni raz, o ile dobrze pamiętam. SIEMENS’a już dawno tam nie było, Applisens o ile dobrze kojarzę też się nie wystawia… Spotkałem się z opinią, że ta impreza nie rozwija się… i te duże korporacje nie widzą przełożenia na zamówienia - po prostu nie przekłada to się na pieniądz, a koszty są duże. Miejsce samych targów też pozostawia wiele do życzenia… Nie wiem, nie byłem i raczej się nie wybiorę. Chciałbym abyście podzielili się swoimi opiniami.

Ja bywałem na targach jako osoba prywatna, jako przedstawiciel handlowy i jako wystawca. Z tych 3 odsłon to jako wystawca mogę powiedzieć, że dla firm jest to nie opłacalne i nie załatwia się wielu tematów na takich imprezach. Plusy automatikonu to ludzie i nowe kontakty, a to nie przekłada się na wynik sprzedaży bezpośrednio po targach więc księgowość i zarządy mówią pas. A stoisko jest bardzo drogie jak na mój gust, dodatkowo kwatery, delegacje, koszty budowy stoiska, gadżety i długopisy itd. Całość kosztów może sięgać nawet kilka set tysięcy. I pytanie czy warto tak inwestować.

Myśmy zapytali około 30 wystawców co myślą o Automaticon. @Konrad_B - 95% wystawców potwierdza Twoją wersję. Ostatnio byliśmy na Warsaw Industry Week i naszym zdaniem te targi choć młode, to mają przeogromny potencjał. Sami też sięwystawiamy w Listopadzie.

2 polubienia

W tym roku już nie odpuszczę :slight_smile: Pewnie zaglądnę w 1 lub 2 dzień, na pewno będzie masa ciekawych spotkań i nowych rozwiązań :slight_smile:

@MarcinFaszczewski chodzą pogłoski że impreza która wymieniłeś jest naturalnym pretendentem do przejecia schedy po automaticonie.

No tak sobie czytam, to te WIW może być ciekawe. Mają nadzieję zrobić coś w stylu poznańskich. Także ze jest plan na listopad :grin:

2 polubienia

Najlepiej jechać w pierwszy - wystawcy nie wysupłali się jeszcze z tych ciekawszych gadżetów :slight_smile:

Dlatego właśnie też wybieramy się w pierwszy dzień :slight_smile:

Byłem 2 razy z rzędu i niestety powtórzyła się wystawa co mnie trochę zniechęciło do kolejnych wyjazdów. Teraz będę napewno odwiedzał Warsaw Industry Week

2 polubienia