Automatyczny montaż listew zaciskowych do szaf elektrycznych - wywiad z

Na targach Warsaw Industry Week miałem okazję porozmawiać z Inżynierami z Weidmuller o ich najnowszym rozwiązaniu. Usłudze dzięki której możemy skonfigurować i zamówić listwy zaciskowe. W ciągu 4 lub 9 dni kurier przywiezie nam zamontowane na szynie DIN gotową konfigurację z oznaczeniami i wszystkimi niezbędnymi elementami.

Zobaczcie sami!

Co myślicie o takiej usłudze?

Myślę, że obecnie jest to jeszcze nowość, ale na pewno warta rozważenia szczegolnie, gdy mamy do prefabrykacji kilkanaście lub kilkadziesiąt szaf. Nie wiem jak dokładnie kształtuje się to cenowo, ale pracownik coraz więcej kosztuje, a sama autmatyzacja i robotyzacja ma go z niektórych czynności wyręczyć, więc to przyszłościowa opcja. Również miałem okazję zobaczyć na żywo i na początku trochę się zdziwiłem, bo byłem przekonany widząc to rozwiązanie, że aby zrealizować zamówienie trzeba brać na hurtowe ilości, a tutaj nie.
Widać ogromny postęp nawet w takich z pozoru prostych sprawach, co niewątpliwie cieszy, bo jeszcze kilkanaście lat temu pewnie nie zastanwiano się nad maszyną co będzie montować listwy.