Automatyk na swoim - firma od kuchni - Jaką macie formę opodatkowania w swoich firmach?

Witajcie!
Wpadł mi do głowy taki temat, który może nie tylko zainteresuje Automatyków, którzy chcą zakładać firmę ale również i tych, którzy myślą o zmianie formy opodatkowania we własnej firmie.

Panowie Automatycy - działacie na zasadach ogólnych, czy liniówce? A może na ryczałcie?
Sam rozważam przejście od nowego roku na zasady ogólne ze skalą podatkową 18/32 %.
Jak to u Was wygląda?

Pozdrowienia :slight_smile:

1 polubienie

Cześć.
Wydaje mi się, że ze względu na charakter prowadzonej działalności nie będziesz mógł być na ryczałcie. Niestety nie powiem Ci tu dokładnie dlaczego ale sam rozważałem taką opcję i pomysł ryczałtu umarł. Co do progów lub podatku liniowego to powinieneś założyć jakiś dochód i na tej podstawie oszacować co lepiej Ci się opłaca. Być może zakładasz współpracę B2B z jedną firmą i od razu znasz swoje przybliżone dochody.
Co do samego zakładania swojej działalności to sam się biłem z myślami około roku. Nawet pokusiłem się o poradę księgową w celu wyjaśnienia jak to w ogóle działa. Koszt takiej porady nie był wysoki, jeśli chodzi o wartość merytoryczną to bezcenny. Ostatecznie i tak koszt ten był zaliczony w opłatę za usługi biura księgowego za pierwszy miesiąc.
Generalnie odwagi i do przodu. Powodzenia!