B&R upload programu

Dzień dobry.
Czasy ciężkie więc trzeba się rozwijać. Postanowiłem się podszkolić ze PLC B&R.
Ciężko jest się przestawić gdy ostatnie kilkanaście lat pracowało się na sprzęcie innego producenta.
Próbuję znaleźć informacje jak zgrać SOFTWARE - program ze sterownika ale wygląda na to że nie ma takiej opcji. Można pracować tylko na ostatniej, udostępnionej wersji . Połączyłem się on-line ale jest możliwe tylko zgranie konfiguracji HW. Pytałem się ludzi który trochę pracowali na tym sprzęcie i potwierdzają że nie można zrobić upload programu, możliwy jest tylko transfer do CPU.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, że nie można zrobić upload, może ktoś zna jakiś trick.
PLC - dokładniej mówiąc industrial PC, bo tak jest koncepcja B&R, posiada kartę z pamięcią, może na niej jest zapisywany program i z niej można skopiować program. Czy ktoś Forum, pracuje na tym sprzęcie?
Pozdrawiam
Jacek

Cześć,

Ja pracuje i chwale sobie za możliwości i prędkość działania Automation studio, możliwość robienia wersji przez git-a, a pewnie coś jeszcze bym znalazł :smile:

Co do uploadu to projekt musi mieć zaznaczoną opcje wrzucenia kodu na sterownik - wtedy można go pobrać, inaczej niestety trzeba mieć kopię na komputerze.
Kartę z programem można przenieść do drugiego kontrolera (kompatybilnego z obecnie używanym) i program będzie działał więc o backup istniejącego nie ma się co martwić.

Niestety uploadu w klasycznym stylu nie ma - ma to swoje zalety dla producentów maszyn którzy są głównymi klientami z tego co mi wiadomo

Czy mógłbyś rozwinąć ten wątek??
Mam na biurku zestaw do ćwiczenia i bym to przetestował.
Dzięki że się odezwałeś.
Pozdrawiam

Cześć,

Chciałem dodać instrukcję obrazkową ale niestety nie działa, a zatem:

  • Przejdź do Configuration View
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na konfigurację
  • wybierz Properties
  • w nowo otwartym oknie przejdź do zakładki Source files
  • Jest tam opcja do zaznaczenia Store project source files on target

Są tam dodatkowe inne opcje ale to już do przetestowania na PLC, polecam wbudowany HELP pod F1, jest tam praktycznie wszystko - łącznie z przykładami

Dzięki wielkie za rozwiązanie.
Robiłem już testy ale mam jakieś błędy instalatora i nie mogę zrobić transferu. W wolnej chwili będę szukał rozwiązania a kierunek działania wyznaczony.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
EDIT: Nie mogę wysłać projektu ponieważ mam niekompletną konfigurację sprzętową na biurku.
Zrobię projekt pod ten hardware i dalej będę testował.

1 polubienie