Bezprzewodowa transmisja danych w przemyśle - wywiad z Phoenix Contact

Wywiad z Jarkiem Filipiak z firmy Phoenix Contact! Dzień przed organizowaną przez nich konferencją spotkaliśmy się w słonecznym Gdańsku i porozmawialiśmy o bezprzewodowej transmisji danych.

Zapraszam do zadawania pytań na ten temat. Jak będę potrafił to sam odpowiem, bo sporo już wiem po tym wywiadzie :smiley: a jak nie to zawołam tutaj @Jaroslaw_Filipiak a jak trzeba to całe Phoenix Contact

Polecam oglądać do końca, gdzie Jarek odpowiada na pytania od innych automatyków. W między czasie pojawiają się krótkie też bonusy.

P.S. oficialna publikacja filmu dopiero w następnym tygodniu :wink:

1 polubienie

Chyba faktycznie cos ten post na iA byl malo widoczny, brakuje info o bezpieczenstwie, a widze z tylu grzybka, i jak radioline radzi sobie z wszystkim opartym na eth, wspomniane bylo chyba tylko RSXXX. Malo troche o tym rozwiazaniu bateryjnym, na rok, na dzien, wsparte ups, ktos korbka krecil, czy w ogole co to bylo. Bedzie sie nadawac do przepompowni na Suwalkach gdzie mieszkaja niedzwiedzie polarne, czy to przez kwadrans poinformuje o alarmie tylko.

1 polubienie

Na iAutomatyka jeszcze nie ma tego wywiadu. Teraz jest przedpremiera i tylko w klubie. Oficialna premiera w następnym tygodniu.

Tutaj faktycznie nie dopowiedzieliśmy tego, że Radioline działa tylko na komunikacji opartej na RS + można dołączyć do niego moduły IO. Ethernetu nie obsługuje.

Zasilanie bateryjne Wireless MUX jest tylko do testów w plenerze :smiley: normalnie podłączasz te moduły do zasilania 24VDC.

Tutaj raczej chcialem nawiązać do postu z pytaniami dla PXC.

A wiec grzyba wolno przez BT czy nie wolno :stuck_out_tongue:

Do tego tematu przywołuję @Jaroslaw_Filipiak. Da się?

1 polubienie

Skoro wywołałeś PxC do tablicy to wzywam wsparcie techniczne. Co prawda my we Wrocławiu teraz wykonujemy taniec deszczu, ale chłopaki się tu pojawią i nie zostawimy was bez odpowiedzi👨‍🏫.

2 polubienia

Odpowiem lakonicznie: grzyba przez BT, radiowo, przesłać… można, ale…
To nie tak od razu, że wprowadzimy sygnał elektryczny z przycisku bezpieczeństwa, damy radio i już. Aby poprawnie wykonać taką aplikację należy przycisk wprowadzić na wejście modułu IO (oczywiście SAFETY) . Nastepnie ten moduł musi być podpięty do modułu komunikacyjnego dopuszczonego do komunikacji ProfiSafe (np. Profinet) . Teraz już można dać moduł radiowy (np EPA 2) i po standardzie Bluetooth przesyłać komunikację do sterownika bezpeczeństwa. Powyższe zadanie można także zrealizować (radiowo) z wykorzystaniem technologii SafetyBridge ( a jakże od Phoenix Contact) i zrezygnować ze sterownika SAFETY. W tej technologi sterownik może być “standardowy” a funkcję “kontrolera” instalacji SAFETY realizuję moduł wyjść. Ps. O technologi SafetyBridge to może w następnym filmie będzie (choć w tym zestaw widać w tle: np. 9 min. filmu).

3 polubienia