Wywiad z Jarkiem Filipiak z firmy Phoenix Contact! Dzień przed organizowaną przez nich konferencją spotkaliśmy się w słonecznym Gdańsku i porozmawialiśmy o bezprzewodowej transmisji danych.
Zapraszam do zadawania pytań na ten temat. Jak będę potrafił to sam odpowiem, bo sporo już wiem po tym wywiadzie a jak nie to zawołam tutaj @Jaroslaw_Filipiak a jak trzeba to całe Phoenix Contact
Polecam oglądać do końca, gdzie Jarek odpowiada na pytania od innych automatyków. W między czasie pojawiają się krótkie też bonusy.
P.S. oficialna publikacja filmu dopiero w następnym tygodniu
Chyba faktycznie cos ten post na iA byl malo widoczny, brakuje info o bezpieczenstwie, a widze z tylu grzybka, i jak radioline radzi sobie z wszystkim opartym na eth, wspomniane bylo chyba tylko RSXXX. Malo troche o tym rozwiazaniu bateryjnym, na rok, na dzien, wsparte ups, ktos korbka krecil, czy w ogole co to bylo. Bedzie sie nadawac do przepompowni na Suwalkach gdzie mieszkaja niedzwiedzie polarne, czy to przez kwadrans poinformuje o alarmie tylko.
Na iAutomatyka jeszcze nie ma tego wywiadu. Teraz jest przedpremiera i tylko w klubie. Oficialna premiera w następnym tygodniu.
Tutaj faktycznie nie dopowiedzieliśmy tego, że Radioline działa tylko na komunikacji opartej na RS + można dołączyć do niego moduły IO. Ethernetu nie obsługuje.
Zasilanie bateryjne Wireless MUX jest tylko do testów w plenerze normalnie podłączasz te moduły do zasilania 24VDC.
Skoro wywołałeś PxC do tablicy to wzywam wsparcie techniczne. Co prawda my we Wrocławiu teraz wykonujemy taniec deszczu, ale chłopaki się tu pojawią i nie zostawimy was bez odpowiedzi👨🏫.
Odpowiem lakonicznie: grzyba przez BT, radiowo, przesłać… można, ale…
To nie tak od razu, że wprowadzimy sygnał elektryczny z przycisku bezpieczeństwa, damy radio i już. Aby poprawnie wykonać taką aplikację należy przycisk wprowadzić na wejście modułu IO (oczywiście SAFETY) . Nastepnie ten moduł musi być podpięty do modułu komunikacyjnego dopuszczonego do komunikacji ProfiSafe (np. Profinet) . Teraz już można dać moduł radiowy (np EPA 2) i po standardzie Bluetooth przesyłać komunikację do sterownika bezpeczeństwa. Powyższe zadanie można także zrealizować (radiowo) z wykorzystaniem technologii SafetyBridge ( a jakże od Phoenix Contact) i zrezygnować ze sterownika SAFETY. W tej technologi sterownik może być “standardowy” a funkcję “kontrolera” instalacji SAFETY realizuję moduł wyjść. Ps. O technologi SafetyBridge to może w następnym filmie będzie (choć w tym zestaw widać w tle: np. 9 min. filmu).