[Code] Soft do programowania na smartfony również dla automatyków (IDE)

Witam kolegów.
Wiem, że dzisiaj w zasadzie każdy z nas jest w posiadaniu smartfona.
Pewnie sporo z nas ma przy okazji wizyty w toalecie jakiś świetny pomysł, który chętnie by przelał na kod, ale niestety jest daleko od komputera. Nie każdy komputer też posiada zainstalowany software który umożliwia programowania/kompilowanie i uruchomienie kodu.
I tutaj niespodzianka.
Okazuje się że istnieje aplikacja na urządzenia mobilne, która jest pełnoprawnym środowiskiem IDE.
Mowa o Dcoder.
Darmowa aplikacja, która umożliwia kodowanie, kompilację i uruchomienie kodu w praktycznie każdym istniejącym języku.
Goraco polecam sprawdzenie :slight_smile:

1 polubienie

Wow! Świetna wiadomość. Z tego co piszą na stronie jest 35 języków. Faktycznie może okazać się przydatna jeśli ktoś programuje w językach wyższego rzędu.

Jest nawet język LUA, więc można przetestować sobie skrypty do sterownika SCADA WebHMI od zestapro.pl. (@LukaszGudel - może napiszemy o tym artykuł “zajawkę”?).

Owszem, wspiera LUA, wersję 5.3.5 obecnie.
Właśnie sprawdziłem u siebie.
A co do artykułu “zajawki”, mogę coś skrobnąć bo w sumie od jakiegoś czasu używam tej aplikacji :slight_smile:

No to jeszcze lepiej bo możesz dostać za to nagrodę w Konkursie iAutomatyka.

  1. Porób screeny i opisz aplikację.
  2. Daj wzmiankę o LUA i WebHMI bo w naszej społeczności sporo osób już z tego korzysta.
  3. Dodaj jakieś przykłady.
  4. Na końcu link do tej aplikacji.
  5. Jako zdjęcie wyróżnione proponuję odpaloną aplikację na smartfonie trzymanym w ręku a w tle jakiś motyw z automatyki. Może szafy? Dasz radę? :wink:
1 polubienie

Ciekawe. Chociaż kiedyś testowałem środowisko do arduino i na telefonie nie było to wygodne. Np z powodu wpisywania symboli i potrzeby przełączania pomiędzy klawiaturami. Czy np wklikanie się w jakieś miejsce w kodzie :slight_smile: na klawiaturze strzałek często używam :slight_smile:

A czy ktoś z Was próbował napisać aplikacje mobilną, która łączyła by się z sterownikiem PLC? Czy na programowanie Androida szkoda czasu i lepiej komuś to zlecić ? Fajnie było by stworzyć taką uniwersalna apke w której można dodawać to co nam potrzebne do sterowania. Macie jakąś wiedzę na ten temat?