Czym jest i jak można wykorzystać Przemysłowy Internet Rzeczy – IIoT z Panasonic

Chcesz poznać jakie technologie wykorzystywane są w IIoT i wejść razem z nami do świata zdalnej diagnostyki, akwizycji danych, wizualizacji na WWW? A może chcesz się dowiedzieć jak zestawić połączenie VPN ? Czym jest MQTT, OPC UA ? Jak podłączyć się z bazą danych SQL ? Jak stworzyć lokalny serwer FTP ?

Jeśli chociaż na jedno pytanie miałeś odpowiedź twierdzącą, to serdecznie zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania webinaru o Przemysłowym Internecie Rzeczy.

Webinar poprowadził Daniel Leszczewicz – inżynier aplikacyjny w firmie Panasonic. To właśnie on w ciągu godziny postara się wytłumaczyć Ci tajniki Przemysłowego Internetu Rzeczy.

LINK DO WEBINARU

Terminu „Przemysłowy Internet Rzeczy” używamy już od ponad 20 lat. Koncepcja, według której zidentyfikowane przedmioty gromadzą, przetwarzają lub wymieniają dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej lub sieci komputerowej stała się naszą codziennością. Do IIoT nie tylko należą rzeczy gospodarstwa domowego, ale również urządzenia automatyki. Szacuje się, że w 2020 roku podłączonych do sieci będzie od 25 mld do 50 mld urządzeń.