Dozowanie cieczy

Potrzebuje informacji na temat dozowania cieczy w przemyśle interesuje mnie wszystko na ten temat może ktoś ma jakieś książki do polecenia, artykuły lub jakieś własne zbiory materiałów. Google i bibliotek już całkowicie przejrzana, ma ktoś coś? Z góry dziękuje pozdrawiam.

Temat dość szeroki. Pompy dozujące infuzyjne, perystaltyczne, elektromagnetyczne membranowe, wirowe, zębate. Napisz co dokładnie potrzebujesz to podpowiem. Najpierw zajrzyj np. na stronę tego polskiego producenta: tapflo

Zrobiłem makietę linii dozującej składniki na pompkach modelarskich ,a teraz potrzebuje do części pisemnej rodzaje dozowników opis ich działania, i ogólnie o dozowaniu cieczy jakie czynniki wpływają na wybór danych pomp , o odmierzaniu substancji ilości i precyzji.Każda informacja może być cenna i pomocna do wykorzystania i napisania pracy. Strona firmy tapflo też sie przyda dzieki;)

Kiedyś pracowałem w firmie, która produkuje m.in. dozowniki, dozowniki mieszacze wody dla piekarni. Napisałem wtedy ten artykuł dla jednego z portali branżowych o dozowaniu/ mieszaniu wody o zadanej temperaturze (na pewno dla ludzi spoza branży spożywczej może być ciekawostką;)

W trosce o oszczędność wody - ekologiczne dozowniki mieszacze .pdf (118,1 KB)

Firma produkowała również:
(ze spożywki)

  • dozowniki spożywcze do płynnych ulepszaczy spożywczych,
  • dozowniki płynnego miodu,

(z przemysłu)

  • dozowniki poliuretanu,
  • systemy dozowania wody (głównie szklarnie)

Na ich stronie też poszukaj jakiś informacji.
Wiele informacji możesz uzyskać z tej broszury:

Pompy zasilane powietrzem są bardzo często spotykane w przemyśle (powietrze jest w każdej fabryce, eliminacja ryzyka porażenia prądem elektrycznym, prostota i cena)

Jak będziesz miał problem to się odzywaj.

2 polubienia

Dzięki wielkie :wink: Fajnie że można spotkać takich ludzi jak ty na swojej drodze pozdrawiam;)

3 polubienia