Jak zaczynaliście działalność?

Nadszedł moment, w którym pomyślałem sobie, że coś tam już umiem, i może by spróbować robić coś swojego. Na początek na pewno nie własna działalność, może jakieś ogłoszenie lokalne o wykonaniu prostych projektów z dziedziny automatyki, elektryki, troszeczkę automatyki budynkowej…
W garażu niewielki warsztat jest, więc jakaś nieduża szafa to nie problem. Warto według Was ?

Jak Wy zaczynaliscie ? Od razu na głęboką wodę czy najpierw “fuchy” po pracy ? A moze jeszcze inaczej ?
Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie

Opowiem z doświadczenia, że to od czego zacząłem to zbieranie oszczędności na przeżycie - miałem w głowie myśl, że być może nie zarobię nic nawet przez rok. Całe szczęście mocno się pomyliłem :smiley:

Jeżeli pracujesz/pracowałeś na UR to jest o tyle łatwiej, że nie masz “kagańca” w postaci zakazu konkurencji, jako pracownik firmy integratorskiej nie za bardzo mogłem działać po godzinach, więc działalność rozpocząłem od szukania klienteli - swoją drogą pierwszym klientem była firma w której już nie pracowałem.

Jeżeli klienci są z Ciebie zadowoleni (tzn. użytkownicy systemu) to zawsze znajdziesz robotę, ponieważ będą się do Ciebie zwracać z zapytaniami - więc najważniejsza rada jaką mam to - wykonuj zlecenia tak jakbyś miał tego używać.

2 polubienia

iAutomatyka.pl zaczynaliśmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Jest to świetna alternatywa do zakładania działalności, jeśli jesteśmy na samym starcie i nie znamy się kompletnie na prowadzeniu firmy. Ze strony AIP mamy wsparcie merytoryczne, księgowe i prawnicze. Niektórzy działają w tej organizacji przez długie lata. Nam wystarczyło 6 miesięcy do założenia Działalności.

Polecam się zapoznać http://aip.link/

1 polubienie

Odkopie trochę temat.
Dla mnie podstawową trudnością w pracy na własny rachunek jest znalezienie zleceń i klientów. Może ktoś opowie jak to wyglądało w jego przypadku, jak wyglądał ten pierwszy krok?

1 polubienie

Przeglądałem ogłoszenia o pracę i wysyłałem pytania o współpracę B2B…
Współpracowałem z innymi osobami z branży przy większych projektach - ja robiłęm HMI/SCADA, któś inny program na PLC.

Zaczynałem od prostych układów w którym wykorzystywałem najprostszy sterownik firmy delty.
z projektu na projekt nabiera się doświadczenia z czego pracuję nad coraz trudniejszymi wdrożeniami.