Jak zrobić wyświetlacz LED z komunikacją po RS?

Witam Wszystkich.
Dostałem za zadanie stworzenie wyświetlacza led, który będzie wyświetlał wartości liczbowe po RS , a nie wiem jak się do tego zabrać , jaki sterownik wykorzystać ? Macie jakieś pomysły ?
Pozdrawiam

RS to standard przesylu, jaki jest protokół MODBUS?

Kamilu napisz coś więcej. Do czego to ma służyć? W jakich warunkach ma pracować? Czy ma być to wyświetlacz mały do obudowy, czy duży na ścianę. Z jakiego urządzenia ma odczytywać dane? RS485 czy RS232?

Następnie ustalimy w jakim protokole i w jaki sposób.

Może w takim przypadku wykorzystać mikrokomputer typu Rasberry PI?

1 polubienie

Siemka już opisuje dokładnej :grin:nie wiedziałem czy w tym temacie będzie odzew , to tak komunikacja będzie po rs232 , a wyświetlacze w sumie będą potrzebne dwa jeden dość sporych wymiarów a drugi wagowy około 200x50 , ten mniejszy ma pracować w pomieszczeniu większy na zewnątrz , z obudowa i montażem nie będzie problemu mamy dobrych magików na warsztacie :blush:w jednym przypadku sygnał wychodzi z modułu wagowego , przy tym większym sygnał będzie brany ze sterownika od fotowoltaniki

Pokaz manual do tego urzadzenia

3 polubienia

Nie posiadamy go jeszcze , dostałem tylko wytyczne co mam przygotować i po jakie magistrali maja byc wymieniane dane

Bez manuala ani rusz. Dowiedz się jakie to dokładnie urzadzenia (producent, model, nr. Seryjny) i postaraj się o dokumentację.

W dokumentacji powinny być opisane możliwości i od tego należałoby zacząć.

1 polubienie

Spoko jutro wyskrobie @ z zapytaniem o dane urządzenia , puki co dziękuje za odzew i pomoc

Siemka Sorki że dopiero dzisiaj, mam dane odnośnie tego inwertera do , jest to inwerter firmy solaredge , komunikacja będzie się odbywać jednak po RS 485. https://www.solaredge.com/ link do strony producenta. A jak potrzebuje wyświetlać informacje odnośnie produkowanej energii na wyświetlaczu. Są gotowe dedykowane wyświetlacze ale spore ceny i chciałbym spróbować ogarnąć temat z Waszą pomocą. Pozdrawiam

Strona do producenta nic nam nie da :slight_smile: wklej tutaj jakiś manual w pdf itp.
Szybciej będzie niż mieliby wszyscy sami szukać co to za urządzenie.

https://www.solaredge.com/products/pv-inverter/commercial-three-phase#/ Oto link inwertera

Gdy bede w domu wstawię pdf