Jaki komputer jest potrzebny do Factory IO i TIA Portal?

Odnośnie FactoryIO+TIA Portal, polecacie dedykowana kartę graficzną czy może być zintegrowana?

Na swoim laptopie odczuwam dużą różnicę między kartami. Dedykowana zdecydowanie poprawia płynność, ale na zintegrowanej tez rusza choć należy się uzbroić w cierpliwość.

Pytanie czy lepiej zainwestować w dedykowana grafikę, czy lepszy procesor.

W oba^^ i7 8th, 1060ti, 8gb, ssd pcie i tia, sim, factory io i wideo, dwa moniotory i potrafi juz stracic mocno na plynnosci.

W pracy mam PG M5, do zabawy w domu raczej nie jest mi potrzebny taki mocny komputer, to zastosowań nie komercyjnych :stuck_out_tongue:

PS. Ile rdzeni procesora polecacie? 2 rdzenie, 4 wątki może być mało?

Komputer to narzędzie pracy i nie ma co tutaj oszczędzać. Jeśli możemy sobie pozwolić to bierzmy jak najlepszy a odczujemy to w komforcie pracy.

Z mojego punktu widzenia, najważniejsze to wykluczyć dyski HDD. Dysk SSD to po prostu must have. HDD nie istnieją! Nie ma! Nie stosować.

Druga sprawa to procesor minimum i5 ale przeskok na i7 również jest zauważalny. Tutaj celować nie niżej jak 6 generacja procesorów.

Trzecia sprawa RAM - nie mniej jak 16GB czuć różnicę a raczej nie czuć tak lagów jak komputer chce szarpnąć za RAM w porównaniu do 8GB.

Karta Graficzna? Myślę że z nową generacją Intel HD (zintegrowana) Factory IO pociągnie. Tutaj detale nie są potrzebne. W moim przypadku mam laptop z dedykowaną kartą graficzną, ale dlatego, że również często pracuję graficznie i z filmami.

Interfejsy? Teraz wszystko można podpiąć przez konwertery pod USB

2 polubienia

Tia 15.1 na moim służbowym komputerze muli. Mam w nim SSD, 16GB ramu, a procek to i5 3360 (chyba).

Jak ostatnio miałem okazję, coś dłubać w tej Tia Portal, to się poważnie zastanawiałem nad przyniesieniem swojego prywatnego laptopa z i7 do pracy :D.

1 polubienie

Z tego co CZYTAŁEM, bo sam osobiście jeszcze nie sprawdzałem, 8gb ramu powinno wystarczyć(no może nie w przypadku i5 3generacji jak u Pana Patryka wyżej, nie wiem czy i 32gb by tu pomogło), w dzisiejszych czasach ddr4 sporo potrafi, sam przymierzam się do kupna laptopa i skłaniam ku HP Pavilion 15’ z tego co wiem klawiatura numeryczna się przydaje, i7 8 generacji, ssd+hdd 8gb ddr4 i nvidia mx 150, karta bez szału, ale napewno lepiej niż zintegrowane, a z Factory i/o nie ma problemu nawet stara nvidia GeForce 9600GT.
Ja kierowałem się też trochę wygodą bo laptop będzie napewno zabierany w trasy, ale specyfikacja jest w sumie mocna dzięki tej i7, oczywiście zależy też od budżetu, u mnie 3tyś :slight_smile: Oczekuję, że laptop sprosta TiA Portal, reszta to pikuś przy tym :smiley:

Aktualizacja :
i7-4702MQ, 8GB DDR3, SSD Sata III, NIVIDIA GeForce GT740M, TIA V14+Factory IO spokojnie daje sobie radę do podkreślam zastosowania nie komercyjnego