Kwestia wyjazdów - rzeczywistość

Cześć, mocno rozważam związanie swojej przyszłości z automatyką, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to faktycznie jest z tymi wyjazdami? Zasięgnąłem informacji i jedni mówią, że delegacje trwają po 2-3 miesiące, gdzie praktycznie nie wraca się do domu, inni o pracy w systemie 10-4 (tak słyszałem o automotive), natomiast zależałoby mi na takim zarysie jak to faktycznie wygląda w danej gałęzi przemyslu. Niestety bardzo brakuje takiej informacji w ogłoszeniach o pracę, zwykle jest napisane tylko ‘gotowość do wyjazdów służbowych’.

Fajnie jeśli chcielibyście podzielić się spostrzeżeniami swoimi, bądź znajomych pracujących w tym zawodzie.

Pozdrawiam

Cześć,

Wszystko zależy od pracodawcy iloma pracownikami dysponuje. Jeśli ma ich więcej to jest możliwość wymiany Ciebie na projekcie, gdybyś miał taką potrzebę. Jeśli wbijasz się w stary temat to tu nie masz nic do gadania ponieważ ekipa jest ułożona i ciężko będzie zmienić wymiany. Jeśli startuje nowy projekt to budowane są zespoły, które mogą mieć możliwość ustalenia wymian na obiekcie, ale to wszystko musi być w interesie z pracodawcą, ponieważ koszty paliwa i pilnowanie projektu pod względem przekazywania informacji to nie lada problem.

Jeśli nie masz rodziny/narzeczonej i dzieci to jedź, zarób na dom i wracaj na offline.