Logowanie danych do Excela z PLC

Czytaliście już artykuł o logowaniu danych z S7-1200 do excela? Ktoś przechodził ten poradnik? Można coś do tego dopisać lub rozwinąć wątek? Czy ktoś używa logowania danych do excela w PLC również innych producentów?

Zapraszam do dyskusji na temat Logowanie danych do Excela z PLC

Cześć,

Kiedyś sprawdziłem ten poradnik - potwierdzam, że działa :slightly_smiling_face:

http://www.plcdev.com/connecting_controllogix_excel

Pozdrawiam serdecznie!

Poniżej link do mojego artykułu też dotyczy ControlLogix’a [Allen-Bradley], trochę prostsza droga niż w linku zamieszczonym przez Bartka @bpiatek81
CZYTANIE ZMIENNYCH Z PLC ALLEN BRADLEY W MS EXCEL Z WYKORZYSTANIEM DDE - artykuł konkursowy iAutomatyka.pl

1 polubienie

Wdrażałem ostatnio na istniejącej maszynie logowanie danych do plików .csv na ET200S za pomocą softu ACCON-EasyLog. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim łatwość konfiguracji i brak potrzeby zmieniania już istniejącego kodu na sterowniku PLC. Oprogramowanie obsługuje wszystkie sterowniki z rodziny S7 i działa z Profibusem, MPI i Profinetem.
Do samej aplikacji dopisałem program w C++ do generowania raportów w formacie pdf i śmiga jak złoto :wink: