Napęd taśmociągu

Witam.
Chcialbym zapytać i poddać dyskusji pewien temat:
Otóż mam w swojej pracy świeżo wybudowaną linię ,so sortowania odpadów ,min. folii.
Jest tam sporo przenośników taśmowych z różnego rodzaju napędami. Wśród tych napędow są silniki połączone z motoreduktorami ,i tu jest pytanie?
Otóż silnik o mocy 5.5 kW połączony z reduktorem napędza wał taśmociągu o szer.3m i dł.6m
silnik zasilany poprzez falownik Delta VFD 11kW (dali zapas),silnik połączony w trójkąt ,ustawienie falownika : napięcie wyjściowe 230 V ,max. częstotliwość wyjściowa 87Hz,i częst.bazowa 50Hz.
Silnik bardzo mocno się grzeje… do tego stopnia ,że wczoraj już jeden z nich padł…
dodam ,że prąd we wskazaniach falownika waha się między 20-23 A, no i temperatura falownika IGBT sięga 70 C^…
Pytanie czy można podłaczyć ten silnik w gwiazdę ,zmienić parametr napięcia na falowniku na 400V nap.wyj. ?
pozwoli to uzyskać mniejszy prąd ,a co z tym idzie ,wydaję mi się że spadnie temperatura silnika .
dodam tez zdjęcie tabliczki znamionowej

proszę o poradę
Dziękuję
Pozdrawiam

Czy ten falownik na wyjściu na pewno daje 3x230V? Nie znam go i od razu mówię, że nie otwierałem DTR. :wink: , ale jakbym mail podłączać taki układ to silnik kojarzyłbym w gwiazdę. Wydaje mi się, że silnik jest źle podłączony.
Mógłbyś również podać pełny model falownika.

A jakie jest napięcie zasilajace falownik 400V? Możesz zrobić zdjęcie tabliczki falownika? Będzie łatwiej pomóc

Wedle tabliczki falownika wychodzi że silnik należy podpiąć w gwiazdę, i ewentualnie odpowiednio skonfigurować parametry falownika.

1 polubienie