Nawiązanie połączenia pomiędzy FX5U, a skanerem SR-700 po RS-232

Witam wszystkich,

Poszukuję pomocy przy konstrukcji programu w GX Works3 (Mitsubishi).

Obecnie staram się połączyć skaner SR-700 ze sterownikiem FX5U za pomocą RS-232 (od strony skanera jest dedykowany komunikator N-R2, natomiast po stronie PLC dołożony [ FX5-232ADP], natomiast RS-232 jest połączony SD(THD) - RD(RXD) | RD(RXD) - SD(THD) | SG(GND)-SG(GND) oraz ekranowanie do obudowy złączy).
W pracy takie połączenie nawet nowszych skanerów z PLC Siemensa jest jak najbardziej ok.

Wszystko mam podłączone i podczas ręcznego “wytriggerowania” skanera widać, że na komunikatorze ze strony skanera miga dioda SD, a na adapterze od strony PLC [ FX5-232ADP] miga dioda RD, czyli komunikacja po RS-232 według mnie wygląda, że jest poprawna.

Oba urządzenia mają zadane parametry:
Baud Rate: 9600bps;
Data Bits: 8 bit;
Parity: Even;
Stop Bit: 1 bit;
Header: None/Not Added;
(Sam adapter FX5-232ADP jest skonfigurowany w “Module Information” jako ADP2:FX5-232ADP)

Niestety jeżeli chodzi o sterowniki Mitsubishi jestem wręcz powiedziałbym laikiem ,a poszukując informacji i przekopując internet/ video/ manuale/ posty znajduję jedynie instrukcje, które są pisane w GX Works2, a które nie działają w nowszej wersji GX Works3, który obsługuje sterownik FX5U.

Pisząc w drabince próbowałem klepać, przerabiać różne programy ale nie potrafię wysterować skanera by zrobił trigger, jak również podczas ręcznego “wytriggerowania” na sterownik nie wchodzą dane, które zmieniałyby się podczas skanowania innego kodu…

Wiem, że dla kogoś kto to robi na co dzień jest to błahostka, natomiast dla mnie jest to w chwili obecnej bariera nie do przebrnięcia, która uniemożliwia mi dalsze pisanie i dlatego proszę o pomoc.