O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami Mitsubishi Electric w

W tym artykule chciałbym przedstawić historię modernizacji sterowania pompami, którą wykonałem w 2012 roku na oczyszczalni ścieków, w której pracuję.

https://iautomatyka.pl/o-tym-jak-zastapilem-sterowniki-przekaznikami-w-oczyszczalny-sciekow/

Macie pytania? Zapraszam do dyskusji.

2 polubienia

Czytałem ten artykuł. Nie chciałbym wyjść na hejtera, ale trochę nie rozumiem tego artykułu, a dokładnie:

  • czemu zastąpiono sterowniki PLC przekaźnikami?
  • pojawia się informacja o projekcie obudowy w programie xlpro firmy Legrand, ale nie ma żadnych szczegółów,
  • w sumie nie wiem co z tego artykułu wynika - gdybym miał jeszcze raz wybierać nie przeczytałbym.
1 polubienie

1 Bo taka była decyzja kierownictwa :slight_smile:
2 Cały projekt łącznie ze schematami elektrycznymi wykonałem w xlpro ale nie będę przecież wszystkiego opisywał krok po kroku :slight_smile:
3 Z tego artykułu wynika to, że mały sterownik plc można zastąpić przekaźnikami a w tym przypadku nie było problemów bo program był bardzo prosty w budowie.
Dziękuję za opinie i za zapoznanie się z tą publikacją. Każdy ma swoje zdanie a każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.
pozdrawiam

2 polubienia

Polecam do małych rzeczy stosowanie przekaźników względem PLC, jeżeli można spełnić funkcjonalność w łatwy sposób -
łatwa diagnostyka ze strony użytkownika, powinno cykać, a nie cyka?
Żadnego komputera - wystarczy miernik. Padło urządzenie i nie mamy kopii zapasowej = dramat… chyba, że wymienimy przekaźnik :wink:

2 polubienia