Obwody zasilane przed wyłącznikiem głównym

Cześć,
Taka mała zagwozdka się pojawiła, obwód w szafie który musi zostać zasilony sprzed wyłącznika (w tym konkretnym przypadku proste urządzenie wewnątrz szafy mianowicie grzałka w środku żeby się nie kondensowała wigloć/woda)
Obwód będzie miał własny bezpiecznik nadprądowy a potem zaraz zasilacz 230VAC na 24VDC
I tu pojawia się pytanie jak daleko jechać pomarańczowym przewodem?
Piszę tutaj bo zadałem pierw to pytanie na grupie ale wyłoniły się rozbieżne opinie, a ja sam jestem trochę rozdarty wewnętrznie.
Logika mi podpowiada że poszycie pomarańczowym “Lki” do zabezpieczenia a “Nki” aż do zasilacza, z drugiej strony pojawiają się opinie że całość obwodu winna być pomarańczowym i na argument wymiana sygnałów między maszynami 24VDC (chociaż w sumie w tym przypadku pewnie nie ma zabezpieczenia po drodze)

De facto podążając za normą 5.3.2 podaje że taki wyłącznik naprądowy podpada pod “supply disconnecting device”

Aczkolwiek zastanawia mnie ten fragment 5.3.5 excepted circuits:
“Control circuits supplied via another supply disconnecting device, regardless of whether that
disconnecting device is located in the electrical equipment or in another machine or other
electrical equipment, need not be disconnected by the supply disconnecting device of the
electrical equipment.”

Jestem ciekaw waszej opinii/wiedzy w tym temacie.

Pomijając fakt, że w większości trudno zrozumieć pytanie, spróbuję pomóc.
Wg 13.2.3 PN-EN 60204-1 kolor pomarańczowy identyfikuje obwody wyodrębnione wg 5.3.5.
Są to obwody pozostające pod napięciem mimo rozłączonego głównego zasilania, ale również obwody pozostające pod napięciem, będącymi obwodami komunikacyjnymi z innej części wyposażenia elektrycznego (niezależnie od tego, czy przewodzą napięcia niebezpieczne czy też nie).

Zgonie z 13.2.3 jeśli obwód ma przewód neutralny identyfikowany samą barwą, to barwą użytą do tego przewodu powinna być NIEBIESKA. W celu uniknięcia pomylenia z innymi barwami zaleca się użycie barwy niebieskiej nienasyconej, tu nazwanej „jasnoniebieską”.

W dalszej części akapitu jest napisane, że:

Jeśli wybrana barwa jest jedynym identyfikatorem przewodu neutralnego, to nie powinna być stosowana do identyfikacji żadnego innego przewodu, jeśli mogłoby to spowodować pomyłkę.

Zgodnie z definicją 3.33 wg PN-EN 60204-1:2010 lub 3.1.38 wg PN-EN 60204-1:2018, przewód N jest traktowany jako przewód czynny (mogący przewodzić prąd), wobec czego jeśli pochodzi z innej części wyposażenia elektrycznego (np. innej szafy elektrycznej), powinien być pomarańczowy i być oznakowany dodatkową etykietą. Jeśli jest to przewód w obrębie jednego wyposażenia, to zgodnie z wymaganiem może występować jako przewód koloru jasnoniebieskiego, jako że zgodnie z p. 5.3.3 odłączenie przewodu neutralnego za pomocą rozłącznika głównego nie jest wymagane.