Odblokowanie komunikacji z S7-200 SMART

Dzień dobry.
Klient zahasłował sobie program w maszynie i nie można się do niego dostać - nikt się nie przyznaje do założenia hasła, nikt nie wie jakie jest hasło.
Czy ktoś może ma jakiś sposób jak ominąć hasło i ściągnąć pogram z maszyny lub połączyć chociaż się on line. Podkreślam że chodzi o wersję SMART.

Jest sporo tutoriali w sieci na ten temat pod frazą “remove/unlock password s7-200”. Próbowałeś którejś z metod?

Na przykład:

Wszystkie materiały które przeglądałem w necie, łącznie z tym który podesłałeś dotyczą zabezpieczania kodu programu.
W moim przypadku nie mogę ściągnąć programu z PLC ponieważ gdy próbuję łączyć się ze sterownikiem muszę podać hasło.
Na http://www.elektroda.pl/ znalazłem patent dla S7-200 [nie wiersja SMART], niestety wymaga ingerowania w eletronikę CPU - stąd moje obawy raz nie ta wersja, dwa muszę grzebać w hardwarze (orginalny txt dołączony do zipa):
Unlock S7-200 - smsasg - 2005-06-08 16:14:28
Has laid out on program S7-Unlock for calculation of the password of any level established on S7-200.
For this purpose it is necessary to have binary image EEPROM AT24C64.
It is checked up on CPU-222 (the image is applied). Who has an opportunity, send similar files from other types CPU for the further operating time.

One of variants of reading of an image *.bin:

  1. Establish program PoniProg (www.lancos.com)
  2. On the basis of a LPT-socket create a the scheme (easyI2Cbus.gif)
  3. It is possible to solder a cable to a chip (CIMG1675. jpg)
    PLC power off - you can use +5V from USB
  4. To consider an image
    All it is checked up and efficient…

Images from three types CPU Are applied.


easyI2Cbus
i program odblokowujący - w komentarzach były informacje że to działa - S200_Password.exe
Niestety nie mam jak go dodać do posta.

Może ktoś ma metodę czysto softwarową do zdjęcia hasła.