Panel operatorski Hitachi EH-TP70

Witam Kolegów po fachu.
Szukam wsparcia kogoś kto miał doczynienia z panelem operatorskim Hitachi EH-TP 70 albo jakiegoś innego z tej rodziny. Chodzi o update projektu z istniejącej aplikacji. Ktoś coś ?

Robilem to jakis czas temu , możesz użyć do tego software EH-VIEW.

Konkretnie chodzi mi o to, czy jest możliwość ściągnięcia z niego aplikacji w jakiejś wersji do edytowania. Niestety nie mam źródła.
Albo ewentualnie jak zamknąć aplikację, bądź ostatecznie ją usunąć.
Reaktywuje maszynę i klient zaleca wykorzystanie tego HMI.

Tak jak juz wspomnialem mozesz pobrac i edytowac projekt z tego HMI w programie EH-VIEW
o ile nie ma na nim hasla jesli jest to musisz stworzyc nowy i zaimportowac do HMI co zpowoduje nadpisanie isniejacego.
Program jest darmowy bez licencji a komunikacja po rs232.
Schemat kabla w manualu HMI.

Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze proszę, czy panel należy wprowadzić w jakiś tryb konfiguracyjny, aby móc zaciągnąć/wgrać aplikację?

Dokładnie nie pamiętam ale wydaje mi się że nie.
Wszystko odbywa się z poziomu programu EH-VIEW, najważniejszy jest dobrze zrobiony kabel rs232 do komunikacji.

Przewód zrobiłem sam zgodnie z tym co poniżej i problem z komunikacją nadal jest.
Wersja z manuala(po stronie panela złącze 15pin, a pc 9pin):
image

Potem natknąłem się na taką wersję w necie:

Sprawdziłem obie, nadal nie mogę nawiązać z nim połączenia :confused:

Panel ma też złącze ethernetowe, ale nie znam jego adresu.

Jednak musisz przelaczyc panel w tryb MODE z tego co wyczytalem to trzeba przycisnac ENTER przez 2s
wczystko jest opisane w manualu od stroniy 33 link ponizej
https://www.transdrive.co.uk/media/1238/man-hmi.pdf
zwroc tez uwage na poprawne ustawienia comunikacji i odpowiednie PORTY po stronie panela i PC.

2 polubienia

Sprobuj jeszcze dotykac ekran podczas zalaczania napiecia do panelu wydaje mi sie ze tak uruchamiany jest tryb.
Configuration mode.

Dziękuję za pomoc. Udało mi się włączyć tryb Configuration Mode i zaciągnąć aplikację. Trochę się nagimnastykowałem, ale się udało :wink:
Dziękuję Kamilu za poświęcony czas.
Pozdrawiam.