Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

Beckhoff poprosił nas o recenzję ich komputera przemysłowego. Ale jak wiadomo, suche artykuły przedstawiające informacje z manuala średnio się czyta, z resztą to nie w naszym stylu. Zawsze staramy się pisząc takie opracowania dodać coś wartościowego, element wiedzy, luźny styl czy recenzję w oparciu o testy i poradnik.

Tym razem zwerbowaliśmy naszego znajomego z Białegostoku Adama, który jest automatykiem i programistą PLC. Dobrze znał sterowniki PLC od Beckhoff’a ale nie miał do czynienia z komputerami IPC. Zleciliśmy mu zatem to opracowanie, aby ze swojej perspektywy spróbował to ogarnąć i wytłumaczyć oraz zebrać jak najwięcej informacji na temat tego komputera jak i firmy Beckhoff.

Moim zdaniem wyszło całkiem dobre opracowanie, ale interesuje mnie Wasze zdanie. Dajcie proszę znać, no i jeśli macie jakieś pytania… Walcie śmiało!

Link do artykułu:

2 polubienia

W pracy korzystamy z tego samego modelu C6015 i nie ma z nim najmniejszych problemów. Mały rozmiarami, niewiele większy od Raspberry Pi, lecz z bardzo dużymi możliwościami. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w jednej linii produkcyjnej obsługiwał 18 wysp I/O, 7 falowników, silnik serwo i komunikację z 8 robotami po DeviceNet przy czym użycie procesora nie przekraczało 6%.

2 polubienia

Faktycznie, nieźle sobie radzi. Masz jak wrzucić tutaj zdjęcie?

P.S. A jak ocenisz pracę z TwinCAT?

1 polubienie

Komputer w akcji nadesłany przez Łukasza.

A tutaj widać komputer przemysłowy Beckhoff C6015 w szafie, która była wystawiana na targach Warsaw Industry Week. Beckhoff na swoim stanowisku zapraszał integratorów, z którymi współpracuje. Ogólnie targi godne polecenia :wink: