Podstawy automatyki-nauka

Witam.
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z automatyką ale od samych podstaw.Konkretnie chodzi mi o montaż,uruchamianie i obsługę automatyki przemysłowej.Możecie polecić jakieś kursy?najlepiej z certyfikatem.
Pozdrawiam!

Witam,

To zalezy w co celujesz w automatyce ale jesli chcesz zaczac zabawe z PLC do delta soft masz za free(ispsoft) wiec na start idealna opcja kursy organizuje firma Induprogress jak i support dla tych sterowników. a jesli ci sie spodoba i sie nie poddasz to pozniej mozesz przeskoczyc na srodowisko Codesys. ale to jak nabiezesz jakis podstaw praktycznych i ogarniesz jak PLC dzialaja w praktyce.

Zycze Powodzenia :slight_smile:

Najlepiej i najłatwiej zatrudnić się w firmie, która takie rzeczy wykonuje :slight_smile:

Owszem o ile ktos bedzie chcial pokazac jak się to robi od kuchni. Wiekszosc firm jednak szukaja juz praktykow co umieją programować przynajmniej na dwóch platformach sprzętowych(TIA , CodeSYS).

a tak poprawdzie jak sie czlowiek sam nie rozwija we wlasnym zakresie to zaden pracodawca nie pomoże. Taka moja prywatna opinia.

Pozdrawiam :slight_smile:

Ja sam zaczynałem jako zielony i nikt się mną nie interesował. Dopiero jak napisałem do tej firmy, kolejnej, że chce się uczyć to odezwało się parę firm i oczywiście stawka była śmieszna ale na dojazdy mi starczyło i zostało jeszcze trochę. Tylko jasno musisz napisać do firm że w celach poznawczych, zazwyczaj na umowę zlecenie, kilka godzin tygodniowo. Napewno lepsze to niż od razu iść w szkolenia. Sam mam doświadczenie że jeśli jedziesz na szkolenie z wiedzą na poziomie zero to oczywiście coś wyciągniesz ale nie będzie to 100%, ale jeśli jedziesz jako już pracownik który miał z tym do czynienia to się pojawiają fajne pytania z twojej strony i pogłębiasz tą wiedzę na wiele wyższym poziomie.

1 polubienie

Tak jak post wyżej Łukasz zaznaczył - nie masz wiedzy ani doświadczenia to stawka będzie mierna, ale inaczej zmarnujesz dużo czasu na kursach i nic-nie-wartych certyfikatach :slight_smile:

Dziękuję bardzo za pomoc!
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samych podstaw automatyki.Ostatnio znalazłem kurs firmy omron i jest e-learningowy.Ktoś z was korzystał z tego kursu? kończy się certyfikatem,ale ile kosztuje?

Kolego nie plac za cos co wystepuje w kazdym PLC. Po drugie jaka tematyka kursu???, na to patrz z reguły jak masz jednodniowy kurs to masz opisane wybrana tematykę i tyle. Bezplatne szkolenia masz w delcie jak ci pisalem wyzej.A jak chcesz wydac 15tys PLN to coz bo tyle kosztuje jako takie szkolenie dla jednej rodziny PLC (TIA PORTAL) zeby liznac po trochu z kazdego protokolu komunikacji oraz z modulow I/O. Gdyz maja to podzielone na sekcje tematyczne. Koledzy wyzej ci opisali jak najszybciej sie nauczyc.

1 polubienie

Certyfikaty mogą się liczyć dla ludzi którzy się nie znają :slight_smile:
Większość integratorów nawet nie jeździ na szkolenia - bo nie ma na to czasu i pieniędzy - jako inżynier uczysz się w pracy i potem doszkalasz do etapu, gdzie nowe sterowniki to kwestia klikania w inny sposób.
Najlepszą metodą nauki jest dostawać coraz trudniejsze problemy do rozwiązania i to pod przymusem - kursy nie dają takiej motywacji

W sprawie kursu zadzwoń: 796 071 680
Zajmuję się programowaniem i pracowałem na większości marek.
Myślę, że mogę pomóc
Proszę o telefony po 13 do 20

Zapraszam do kontaktu. Mogę pomóc w przygotowaniu Pana do pracy na stanowisku automatyka.
Pozdrawiam.

Może odkopię trochę temat ale co sądzicie o wszystkich darmowych kursach na iautomatyka. Czy dla pracodawcy będą miały jakieś znaczenie, jeżeli jest to wiedza czysto teoretyczna a nie praktyczna?

Ja osobiście nie patrzę na żadne szkolenia ( no chyba że SEP’y, CE) bo wiem jak one wyglądają, Coś się wydaje, gdzieś te dzwony biją, ale i tak daleko od konkretnej wiedzy. Jak chcesz to zrób kursy z iautomatyka.pl i zapraszam na kontakt na skype, teams, signal, whatsup…co tam preferujesz. Oczywiście takie kursy się przydają ale jako dopełnienie, nie jako podstawy.

Książka -> Podstawy Robotyki Teoria i elementy manipulatorów i robotów.
Ciekawy blog -> Podstawy automatyki przemysłowej dla początkujących - Blog Balluff
No i kursy na YT.
Ale wiadomo, że nie ma to jak praktyka…