Podstawy komunikacji przemysłowej AS-i - FILM

Cześć!
Razem z @PiotrGwiazdowski nagraliśmy film o protokole komunikacyjnym AS-i. Film ma na celu wprowadzenie do tej komunikacji przemysłowej. Wideo powstało dzięki firmie Pepperl+Fuchs, która wypożyczyła nam cały sprzęt, dzięki temu nie opieraliśmy się na samej teorii ale możemy Wam pokazać to w praktyce. Oprócz podstaw pokazujemy też konfigurację za pośrednictwem programatora.

Kto powinien go obejrzeć?

  • osoby które zaczynają przygodę z automatyką,
  • technicy utrzymania ruchu, którzy mają na zakładzie maszyny z AS-i
  • inżynierowie, którzy instalują AS-i
  • inżynierowie, którzy programują AS-i
  • inżynierowie, którzy chcą wdrożyć AS-i
    .

Jeśli uważasz ten materiał za ciekawy, daj nam proszę znać lajkiem lub komentarzem. Będziemy wiedzieć, że nie na darmo się staramy :smiley:
Jeśli warto coś dodać lub poprawić, też to zrób! Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej ok :slight_smile:

6lajków

Gadacie fajnie Panowie, ale bardziej wyszło wam to jak reklama. Trochę mało informacji technicznych. Pytanko do tematu jaka może być Max odległość między masterem (tym zasilaczem) a ostatnim elementem slave.

100m będzie bezpieczną odległością. Ale po osiągnięciu takiej odległości stawiasz repeater i kolejny zasilacz i takim sposobem przedłużasz magistrale. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem nowego standardu ASi-5 gdzie max. odległość ma sięgać 200m.

1lajk

Dziękuję za odpowiedz.

Film ma na celu pokazanie systemu oraz jego podstaw, ale też wyjaśnienia w krótkim czasie jego ideii. Faktycznie jest to w pewnym sensie reklama AS-i. Celowo nie zagłębialiśmy się w aspekty mocno techniczne ponieważ chcieliśmy pokazać to w najprostszy sposób. Film jest zaledwie wstępem i niebawem pojawią się kolejne publikacje na ten temat. Bardziej szczegółowe :wink:

Nie wchodzenie w aspekty techniczne odstrasza “bardziej doświadczonych” automatyków. A to jest właśnie do takich ludzi skierowanych gdyż to nie są już to podstawy typu napisz przerzutnik SR w LADDERZE a momentami tak to wygląda. Wiem, że dużo celujecie w młodych adeptów ale nie ma co też zapominać o starszych użytkowników, bo to właśnie miejsce dla takich ludzi a i oni przekonają “góre” o wdrożeniu nowej technologi. Więcej spraw technicznych przy tego typu rzeczach i będzie super. Ale i tak jest dobrze :slight_smile:

Dzięki za opinię :wink: Na ogół staramy się przekazać jak najwięcej konkretów, jednak ten film miał właśnie taki być jak jest - zaciekawić, pokazać zarys i służyć jako wprowadzenie do czegoś więcej. Myślę, że film może być interesujący dla osób nie znających AS-i, choć wniosek o odstraszaniu “bardziej doświadczonych” wymaga przez nas analizy.

Teraz szykujemy wywiad z Panasonic. 45 minut konkretnej wiedzy o serwonapędach. Myślę, że bardziej doświadczeni automatycy będą bardzo zadowoleni! Pojawi się lada dzień jako przedpremiera w Klubie oraz później na naszym YouTube.

Zachęcam subskrypcję z powiadomieniami :sweat_smile::

image