Cześć!
Razem z @PiotrGwiazdowski nagraliśmy film o protokole komunikacyjnym AS-i. Film ma na celu wprowadzenie do tej komunikacji przemysłowej. Wideo powstało dzięki firmie Pepperl+Fuchs, która wypożyczyła nam cały sprzęt, dzięki temu nie opieraliśmy się na samej teorii ale możemy Wam pokazać to w praktyce. Oprócz podstaw pokazujemy też konfigurację za pośrednictwem programatora.
Kto powinien go obejrzeć?
osoby które zaczynają przygodę z automatyką,
technicy utrzymania ruchu, którzy mają na zakładzie maszyny z AS-i
inżynierowie, którzy instalują AS-i
inżynierowie, którzy programują AS-i
inżynierowie, którzy chcą wdrożyć AS-i
.
Jeśli uważasz ten materiał za ciekawy, daj nam proszę znać lajkiem lub komentarzem. Będziemy wiedzieć, że nie na darmo się staramy
Jeśli warto coś dodać lub poprawić, też to zrób! Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej ok
Gadacie fajnie Panowie, ale bardziej wyszło wam to jak reklama. Trochę mało informacji technicznych. Pytanko do tematu jaka może być Max odległość między masterem (tym zasilaczem) a ostatnim elementem slave.
100m będzie bezpieczną odległością. Ale po osiągnięciu takiej odległości stawiasz repeater i kolejny zasilacz i takim sposobem przedłużasz magistrale. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem nowego standardu ASi-5 gdzie max. odległość ma sięgać 200m.
Film ma na celu pokazanie systemu oraz jego podstaw, ale też wyjaśnienia w krótkim czasie jego ideii. Faktycznie jest to w pewnym sensie reklama AS-i. Celowo nie zagłębialiśmy się w aspekty mocno techniczne ponieważ chcieliśmy pokazać to w najprostszy sposób. Film jest zaledwie wstępem i niebawem pojawią się kolejne publikacje na ten temat. Bardziej szczegółowe
Nie wchodzenie w aspekty techniczne odstrasza “bardziej doświadczonych” automatyków. A to jest właśnie do takich ludzi skierowanych gdyż to nie są już to podstawy typu napisz przerzutnik SR w LADDERZE a momentami tak to wygląda. Wiem, że dużo celujecie w młodych adeptów ale nie ma co też zapominać o starszych użytkowników, bo to właśnie miejsce dla takich ludzi a i oni przekonają “góre” o wdrożeniu nowej technologi. Więcej spraw technicznych przy tego typu rzeczach i będzie super. Ale i tak jest dobrze
Dzięki za opinię Na ogół staramy się przekazać jak najwięcej konkretów, jednak ten film miał właśnie taki być jak jest - zaciekawić, pokazać zarys i służyć jako wprowadzenie do czegoś więcej. Myślę, że film może być interesujący dla osób nie znających AS-i, choć wniosek o odstraszaniu “bardziej doświadczonych” wymaga przez nas analizy.
Teraz szykujemy wywiad z Panasonic. 45 minut konkretnej wiedzy o serwonapędach. Myślę, że bardziej doświadczeni automatycy będą bardzo zadowoleni! Pojawi się lada dzień jako przedpremiera w Klubie oraz później na naszym YouTube.