Polaczenie HMI KTP600 Tia Portal

Witam.
Może ktoś z was będzie potrafił mi pomóc z problemem jaki napotkałem przy połączeniu z HMI z PLC. Próbuję skonfigurować połączenie pomiędzy

  • PLC s7 1200 - 1214 dc/dc/dc
  • HMI KTP 600 6AV6 647-0AC22-3AX0

z użyciem modułu komunikacyjnego CM 1243-5 i adaptera PC Amsamiontion.

Ustawienia HMI : adres 4 prędkość czas na odp 10s prędkośc 187,5 kB najwyższa stacja 31 profil MPI
Adapter w ustawieniach ma adres 0 prędkość tożsama jak w przypadku HMI.

W tia portal ustawienia identyczne plus moduł komunikacyjny na adresie 2.
Po przejściu do online acces i wybraniu zakładki z adapterem PC nie znajduje mi panelu i wyrzuca błąd

140:17075 - the local MPI address for the programing device is higher than maximum device device addresse or wrong transsmision rate or wrong interrupt is set.

Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i wie co zmienić w konfiguracji żeby panel był wykrywalny przez sterownik ?
Ponizej wstawiam zdjęcia z ustawieniami

1 polubienie

Podaj numer katalogowy modułu CM możliwe że posiada specyficzny protokół, chińczyki jako interfejs komputerowy i ten akurat używany przez ciebie dają radę w codziennym użytkowaniu jeśli masz właściwe sterowniki. Ale jeśli masz możliwość ustawienia adresu PC adaptera to raczej działa prawidłowo choć nie ręczę za tego typu sprzęt. Czy próbowałeś wgrać cokolwiek z WinCC Flexible ? Istnieje możliwość niezgodności softu w panelu. Inna rzecz która mi przychodzi na myśl to ustawienia portu bity stopu, prędkość przesyłu danych jaką powinieneś ustawić to max 19200kb/s.

1 polubienie

Moduł komunikacyjny 243-5DX30-0XE0-X456 - cm 1243-5 - orginał Siemens
Co do adaptera to AMSAMOTION 6ES7-972-0CB20-0XA0.
Próbowałem już ze wszystkimi prędkościami połączyć Panel ale się nie udało.
Podglądałem też bufor diagnostyczny i moduł komunikacyjny z panelem się widzą. Problem jest przy próbie wysłania programu przez adapter- wtedy TIA wyrzuca błędy jak na powyższych zdjęciach.

Witam moze ten link bedzie pomocny
https://365electricalvn.com/download-hmi-program-in-tia-portal-use-mpi-profibus-interface/