Połączenie monitora i laptopa

Witam,
szybkie pytanie, czy uda mi się uzyskać obraz na monitorze poprzez połączenie laptopa Dell Latitude E7470 (wejście HDMI) z EIZO EV2316W (DVI) takim kablem:
https://allegro.pl/oferta/005-kabel-dvi-hdmi-2m-m-m-full-hd-gold-5826106437

Monitor dokumentacja:

Z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Ja mam hdmi- dvi i to dziala. Co prawda u mnie to hdmi to dvi, a dalej przedow dvi, ale to raczej bez różnicy. Hdmi na dvi/dsub to normalne

Monitor ma Display port. Kup HDMI na Display Port. Jest to lepsze rozwiązanie.

Niestety na rynku nie ma “sensownych” przejściówek tego typy. Ze względu na specyfikację DVI, takie przejściówki muszą być aktywne i co za tym idzie drogie.

Najlepiej użyć HDMI > DVI

Nie ma przejściówki hdmi na display port? To czego ja używam?

Mówimy o przejściówce, w której źródłem sygnału jest urządzenie z wyjściem HDMI a odbiornikiem urządzenie z wejściem DP?
Jak masz coś takiego w sensownej cenie, to poprosze o link do produktu.

Zwracam honor. Faktycznie teraz spojrzałem i mam w drugą stronę czyli Display port na hdmi. Co nie zmienia faktu że to o co pytałeś czyli przejście hdmi na DVI działać będzie. Sorry za zamieszanie :slightly_smiling_face:

Niedawno ten temat przerabiałem.
W sytuacji gdzie sygnał z wyjścia HDMI ma być podany na wejście DP musi być zastosowana aktywna przejściówka, która do sygnału doda kilka parametrów (jakieś szyfrowania itp). Takie przejsciowki istnieją na rynku, te które widziałem kosztują kilka stówek.

W drugą stronę jest latwiej, bo DP jest wstecznie kompatybilny z HDMI i wystarczy przejściówka od chińczyka za dolara :wink:

1 polubienie