Pora na zdobywanie wiedzy o przemyśle 4.0

W idealnym świecie ery Przemysłu 4.0, w całym procesie produkcji, od badań i rozwoju produktu po usługi po-sprzedażowe, będzie stała komunikacja i wymiana danych pomiędzy siecią czujników i sensorów oraz oprogramowaniem zarządzającym. W czasie rzeczywistym dane nie tylko będą gromadzone, ale również analizowane i zamieniane na natychmiastowe reakcje, które będą się odbywać w trójkącie inteligentna fabryka, produkt i użytkownik oraz na przestrzeni całego łańcucha produkcji, jak również cyklu życia produktu.

Cytat z raportu IDC dostępnym na stronie Comarch http://bit.ly/RaportIDC2

Czy robicie coś w kierunku zrozumienia idei przemysłu 4.0? Myślę, że nie ma co odkładać tego na później i polecam zapoznawać się z takimi raportami i białymi księgami. Można z nich wyczytać wiele konkretnych informacji, dzięki którym lepiej zrozumiemy czym jest huczna idea rewolucji przemysłowej. Czy dla automatyka to potrzebne? Moim zdaniem niezbędne, jeśli chcemy awansować i dalej się rozwijać a nawet nie dać się wygryźć przez innych, którzy są na bieżąco.

Czy wiesz, że 67% podmiotów produkcyjnych podjęło formalne kroki w kierunku cyfrowej transformacji już w 2017 a 20% planuje je podjąć w najbliższym czasie? Czy wiesz co to oznacza?

Przemysł się zmienia a my powinniśmy dojrzewać razem z nim :slight_smile:

Polecam pobrać ten raport jak i inne jakie spotkasz na swojej drodze.

Dowiesz się z niego między innymi:
:small_orange_diamond: Czym jest rewolucja Przemysłu 4.0.
:small_orange_diamond: Jakie czynniki wpłynęły na dalszą ewolucję przemysłu.
:small_orange_diamond: Dlaczego te przemiany zbiegają się w czasie z transformacją cyfrową w innych działach gospodarki oraz jak może wyglądać produkcja przyszłości.
:small_orange_diamond: Co oznacza zarządzanie produkcją w dobie digitalizacji.
:small_orange_diamond: Rolę transformacji cyfrowej dla Twojego przedsiębiorstwa.
:small_orange_diamond: Jak wykorzystać machine learning i internet of things do zwiększenia zysków.
:small_orange_diamond: Jak digitalizacja w produkcji może zapewnić Ci przewagę konkurencyjną.