Porównanie sterowników Siemens LOGO!8 vs EATON easyE4


Pojawiła się ciekawa publikacja jako praca konkursowa na iAutomatyka od @Mateusz_Drozd. Choć w niektórych przypadkach punkty mogły by być inne np. w przypadku Symulatora dałbym 1:1, ale pozostawiam Wam do weryfikacji i nie chcemy spojlerować :slight_smile:.

Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie!

1 polubienie

Chyba głównym atutem easyE4 jest język ST i cena. Ciekawe czy Siemens zrobi ten ruch i doda do logo!8 język ST. Czy to możliwe ot tak, wystarczy doprogramować soft, czy wymagana była by modyfikacja sprzętowa sterownika? Jak myślicie?

1 polubienie

Sterownik dostaje program w wersji binarnej wiec dla niego to wszystko jedno czy Ty to napisales w LD/FBD czy ST.

4 polubienia

Czytając ten temat nasuwa mi się sytuacja której doświadczyłem podczas pracy w UR. Mianowicie mieliśmy zainstalowane sterowniki Easy do sterowania prostymi układami wentylacji oraz sterowniki Logo 7 do drzwi przesuwnych (wszystkie z tego samego roku). Z Logo zawsze pojawiały się jakieś problemy natomiast easy pracowały bez awaryjnie. Po modernizacji wentylacji stare Easy zastąpiły Logo i nadal pracują. Więc dla mnie jeżeli chodzi o bezawaryjność to Easy wygrywa. Moja opinia może być mało obiektywna ponieważ uczyłem się programować na Easy i chyba został jakiś sentyment.

1 polubienie

Jak wygląda kwestia współpracy Easy E4 z Logo! 8?
Modbus TCP?