Power Programming

Cześć,

Dostałem nowy temat do ogarnięcia związany z maszyną pakującą. Sterownik Allen Bradley 1756-L71.

Program zaciekawił mnie, gdyż jest napisany w standardzie, który nazywa się Power Programming 4.0. Wyszukałem już kilka materiałów, które muszę dzisiaj przejrzeć (m.in. PackML, Rapid equipment interface). Są tam również odnośniki do stron Rockwella traktujących o Power Programmingu. Niestety właściwie wszystkie wygasły i nie umiałem na ten temat znaleźć nic ciekawego.

Udało mi się dowiedzieć, że powiązanie jest to z normą ISA-88. Jednak jakieś ostatnie nowości w niej wprowadzone to rok 2011. Czy zostało od tego czasu przyjęte coś nowego?

Czy ma może ktoś informacje nt. powyższych zagadnień i czy mógłby podzielić się ciekawymi materiałami?

Pozdrawiam

Może zapytaj w RAControls albo w polskim Rockwellu. Z tego, co wiem przy większych projektach duże firmy za wielką wodą używają swoich własnych kompilatorów (z tej racji, że projekt można zapisać w formacie tekstowym), więc myślę, że pewnie standardy programowania takie jak VASS nie są tam rozwijane.
Edit:
A co udało Ci się znaleźć w internecie oprócz tego, co poniżej?


https://studylib.net/doc/9405831/power-programming-for-logix