Praca dla (przed)studenta?

Cześć, piszę już tu któryś raz, ale to chyba dobrze wróży :smiley: Czy jest w ogóle taka możliwość żeby załapać się do pracy w automatyce bez wykształcenia wyższego?

W tym roku szkolnym podchodzę do matury, sam w domu działam trochę na polecanym zresztą tutaj zestawie Tia Portal + PLC Sim + Factory IO
I biorę udział w szkoleniu z “konserwacji sieci automatyki” oraz światłowodów co jak się okazało ma bardzo wiele wspólnego, bo te drugie to bardziej sieci komputerowe.

Ciekawi mnie czy jest sens ubiegać się o tymczasową (ok. 3 miesięce) pracę w przerwie matura-studia? Spotkał się ktoś z takimi przypadkami? Może dodam odrazu, że w grę wchodzi tylko Wrocław a praca może nie skończyć się na 3 miesiącach, te progi na studia to czarna magia :stuck_out_tongue:

Nie chcę żeby się z tego postu cv zrobiło ale całkiem dużo mam wspólnego z programowaniem, ostatnio podjąłem się nawet tworzenia gry w c# i unity i jakoś to idzie.

No to tyle, czekam na uświadomienie młodego napaleńca :smiley: Z góry dziękuję :slight_smile:

Myślę, że jest. Napisz porządne CV i list motywacyjny. Następnie rozsyłaj do firm z branży, że chętnie podejmiesz się praktyki/stażu. Dodaj się też do katalogu automatyków na allektro.pl z zaznaczeniem opcji że szukasz pracy :wink:

Najbardziej boje się właśnie propozycji wolontariatu który odpada bo musiałbym sam utrzymać się we Wrocławiu przez okres który nie studiuje, a Jakoś nie mogę się przekonać że jakaś firma faktycznie zechce zmotywowanego gówniarza na pare miesięcy, znowu nie mam zamiaru nie wspominać o tym że to na 99% praca chwilowa, granice moralne :stuck_out_tongue: W każdym razie popróbuję i w ciągu najbliższych 8 miesięcy napewno tu o tym napiszę czy się uda czy nie, może ktoś będzie w podobnej sytuacji :slight_smile:

Przedstaw jasno swoje oczekiwania, a w liście motywacyjnym bądź szczery. Może akurat się komuś przyda taka osoba, która przez swoje ambicje i zaangażowanie będzie wsparciem dla jakiegoś projektu, nawet chwilowo.

1 polubienie