Problem z instalacją TIA Portal v14 SP1

Witam grono automatyków. Mam instalke do TIA Portal v14 SP1 BASIC trial pobraną ze strony Siemensa. Instalacja przebiega pomyślnie, ale zatrzymuje się na 2 minuty przed końcem i nie rusza dalej. Próbowałem kilkakrotnie i za każdym razem to samo. Mój system to Windows 8.1 64bit 4GB RAM Processor Intel Celeron CPU N2840 2.16GHz.
Dziękuję za każdą podpowiedź.

Cześć, pytanie czy podczas instalacji nie wyrzuca Ci żadnego błędu

Nie ma żadnych błędów ani komunikatów. Instalacja “zastyga” na 2 minuty przed końcem i trwa tak dopóki jej nie anuluje.

A przypadkiem nie musi być to Windows 10? Na 8.1 da się w ogóle zainstalować?

TIA v14 na pewno działa na Win7, potwierdzone.

Masz może na tym komputerze zainstalowane Studio 5000? Mieliśmy kiedyś przypadki „gryzienia się” oprogramowania konkurentów :grinning:

1 polubienie

Sprawdzałem na W7, W8.1 i na W10. Działało na wszystkich. Różnica była tylko w wersji systemu tzn dla wersji Pro były przypadki że nie dało się zainstalować TIA w wersji Basic.

Chyba że parametry sprzętu tego nie ogarniają i łapie zawieche. Siemens teoretycznie rekomenduje dla systemu x64 procesor i5 2.4 GHz oraz 8 GB RAM. Na niskich parametrach sprzętowych wszystko potrafi strasznie obciążać system i strasznie spowolnić pracę.

Laptop ma swiezo wgranego windows tak ze TIA raczej nie ma sie z czy grysc. Czy ma ktos z was paramtry nizsze niz podane przez Gonza i mu dziala? Jeśli nie to wyglada na to ze czeka mnie aktualizacja laptopa na nowszy model. Dzieki