Program EATON Easy E4

Witam , czy ktoś z Was mógłby mi napisać czy da się wykonać poniższe zadanie w Easy E4 , jeśli tak to proszę o podpowiedz. „ Krótkie naciśnięcie przycisku I0.0 załączy Q0.0 na czas 2 minut , po czym się wyłączy. Przytrzymanie przycisku I0.0 dłużej niż 1 sekunda , powoduje załączenie wyjścia Q0.0 na stałe. Ponowne naciśnięcie przycisku I0.0 powoduje wyłącznie wyjścia Q0.0. „

Cześć. Nie wiem jak eaton ale na pewno da radę. Ja bym zrobił to na liczniku czasu. Jeśli czas jest krótszy niż 1s to podaje impuls 2m, dłuższy czas setuje wyjście do czasu ponownego wciśnięcia i0. 0

Czytałem że easy ma specjalne bloki czasowe do inteligentnych domów, które wykrywają czas i wykonują odpowiednie funkcje. Polecam przeczytać helpa.

Oczywiście, że się da.

Witam , czy mógłbym prosić o napisanie takiego programu , bo nie mogę sobie poradzić ?

Musisz użyć Timerów, polecam kurs EasyE4 #1 - Podstawy programowania sterowników na bazie easyE4 od EATON • Kursy Automatyki - Kursy Online

z kodem easyE4 -10 % rabatu :wink:

Sprawdź też przekaźniki czasowe w manualu easyE4

Kurs mam zrobiony , ale w tym zadaniu nie mogę poradzić sobie z resetem po krótkim naciśnięciu przycisku I0 , ponieważ ponownie mi się aktywuje zadany czas .

Musisz dodać blokadę timera która aktywuje się w momencie działania wyjścia. Najprościej będzie to zrobić odwróceniem wyjścia q0. 0 sprawdź takie rozwiazanie

Nie działa odwrócenie wyjścia Q0, zależy od cyklu raz się timer aktywuje raz nie.

Anwirx jutro jak będę w delegacji to wieczorem sam zrobię taki kod i sprawdzę i podam rozwiazanie

Ok, w takim razie z góry dziękuje i czekam na rozwiązanie .

Anwirx w środę wezmę się za program. Jestem w delegacji i mam dużo obowiązków z obecnymi programami. Jak tylko to zrobię to się odezwę.

Musisz przy resetowaniu wykorzystać wykrywanie zbocza narastającego. Tzn . Jeśli jest załączony Q0.0 i wykryło zbocze I0.0 to reset. W przeciwnym wypadku od razu załączy Ci się Q0.0.