Przerwania w Tia Portal

Dzień dobry,
mam pytanie/problem odnośnie interruppt w tia portla (ob40).
na wstępie powiem że dopiero się uczę tia portal.
Mam ob1 który wykonuje prosty program, przycisk naciśnięty zapala 3 ledy.
chciałem zobaczyć jak działają przerwania wiec dodałem blok ob40 który ma jest ustawiony na zboczę narastające. w ob40 jest instrukcja gdzie przycisk zapala innego leda.
I teraz mam pytanie, czemu jak wykonuje sie ob40 to cały czas wykonuje się ob1 w efekcie czego zapalają się 4 ledy.

Pozdrawiam

Cześć
ostatni raz coś pisałem dla Siemensa jak jeszcze dinozaury chodziły po ziemi ale z tego co pamiętam OB1 jest blokiem main z którego reszta jest wywoływany - OB1 to taki continuous, wykonywany jest cyklicznie. Może swój program wykonuj w innym bloku.

Cześć,

Czy możesz wstawić screeny z ob1 i ob40? Będzie łatwiej w zrozumieniu tego co chcesz osiągnąć :slight_smile:
Pozdrawiam serdecznie

OB1 to główna pętla programu od której sterownik zaczyna wykonanie kolejnego cyklu. Przerwanie tak jakby zawiesza na chwilę główny program, wykonuje instrukcje w bloku OB odpowiedzialnym za dane przerwanie po czym wraca z powrotem do programu głównego w miejsce w którym nastąpiło przerwanie. W rezultacie to co w bloku OB1 zostaje wykonane ale z przerwą na wykonanie kodu w Twoim OB40.