Roboty przegrały z ludźmi. Adidas zamknie fabryki

Roboty przegrały z ludźmi. Adidas zamknie fabryki

Roboty szyjące adidasy nie przyniosły efektów, jakich oczekiwano po innowacyjnej technologii. W konsekwencji Adidas, ledwie cztery lata po ogłoszeniu o uruchomieniu swoich fabryk Speedfactory w Atlancie (USA) i Ansbach (Niemcy), podjął decyzję o ich zamknięciu. Maszyny mają zostać wyłączone w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Adidas porzuca drogi eksperyment w globalnej dystrybucji swoich produktów – pisze serwis TechCrunch i podkreśla, że – choć koncern wierzył, iż całkowita robotyzacja fabryki będzie przyszłością produkcji, która rozwiąże m.in. problemy logistyczne w Europie czy Ameryce Północnej – okazało się, że możliwości maszyn były zbyt ograniczone . Adidas w swoich zakładach Speedfactory była bowiem w stanie produkować jedynie wybrane modele butów. Aby tworzyć kolejne modele firma musiałaby uruchamiać dodatkowe roboty, co prowadziłoby do wzrostu kosztów.

Podsumowanie:

Produkcja w Azji, gdzie siła robocza jest tańsza, okazała się bardziej efektywna od robotów.

Źródła:

techcrunch

cyfrowa.rp.pl

www.businessinsider.com

Zgłaszam ten artykuł do Konkursu iAutomatyka i akceptuję jego regulamin

1 polubienie

Prawda jest taka, że maszyna, przynajmniej na chwilę obecną nie jest w stanie zajmować się wszystkimi obowiązkami w poszczególnych fabrykach. Dlatego lepiej jest stawiać na dokształcanie kadry, aby ta była w stanie zmaksymalizować działanie robotów, nie obejdzie się też bez oprogramowania, ostatnimi czasy w tej materii interesuje mnie oferta firmy Fanuc