S7-1200 MS SQL Serwer

Witam, czy jest jakaś darmowa biblioteka do bezpośredniego połączenia S7-1200 z MS SQL Server?

Cześć,

Za darmo to kiedyś na forum Siemensa ktoś udostępnił swój projekt, można za pomocą google odnaleźć ten wątek i napisać do autora prywatną wiadomość - może coś podeśle.
A tak, to niestety tylko wersje demonstracyjne.

Pozdrawiam serdecznie

Nie potrafię znaleźć tego projektu, nie masz tego może gdzieś w historii?

Chodzi mi o ten topic:

Napisz do Marco, albo do tego drugiego usera - może akurat coś podeślą.
Tutaj też można znaleźć jakieś projekty demo w opisie pod filmikiem

Dzięki za pomoc, ściągnąłem kod źródłowy ale niestety funkcja nie obsluguje zapytań jedynie dodawanie nowych rekordów , a bez tego raczej jest bezużyteczna.

Ten sam temat przerabiałem. Nie znalazłem darmowych bibliotek do MS SQL. Coś tam płatnego podobno jest ale nie wiem czy i jak działa. U mnie skończyło się na małym programie w javie po stronie servera i razem z biblioteką Mokka7 pobiera dane z PLC i ładuje do bazy MS SQL.

Tak też zamierzam zrobić tyle że z wykorzystaniem Snap7 w C#, nie chciałbyś się podzielić szczegółami implementacji odnośnie synchronizacji połączenia?

Nie ma problemu. Snap7 w C# a tak naprawdę sharp7 to praktycznie to samo co mokka7 w javie. Z s1200 działa kilka dostępnych metod. Odczyt i zapis bez problemu. Do tego komunikacja z MSsql jest z poziomu C# łatwa zwłaszcza jak tworzysz w visual studio. Co potrzebujesz to pytaj. W C# mam chyba gotowca odnośnie MSsql. Działa mi to bez problemu z aplikacją na androida czy to xamarian czy java w android studio.

Sprawdz to:
https://support.industry.siemens.com/cs/document/109779336/connecting-an-s7-1500-to-an-sql-database-?dti=0&lc=en-WW