Servo mitsubishi

Cześć, dostałem do zaprogramowania servo mitsubishi MR-J3-200BN w zestawie z PLC Q06UDH i Q172D, ma ktoś może jakiś manual w którym jest opisane jak krok po kroku napisać program? Jest dużo manuali na stronie producenta ale nie mogę znaleźć nic o programie do samego PLC. Może ktoś programował takie serwo i pomoże? Na początek chce zrobić prosty program

Jeśli nie możesz znaleźć dokumentacji to możesz zwrócić się o pomoc do polskiego oddziału Mitsubishi - na pewno Ci pomogą.

Nie pracowałem nigdy z serwami Mitsubishi, ale ogólnie jeśli chodzi o sterowanie ruchem napędu to opcje są raczej 2:

  • instrukcje Motion Control - zazwyczaj zgodne lub zbliżone do standardu PLCopen, a więc instrukcje takie jak MC_Power, MC_Stop, MC_Reset, MC_MoveVelocity itd. W takim wypadku potrzebujesz dokumentacji do każdego z tych bloków (chociaż ogólnie są bardzo proste i intuicyjne),
  • Status Wordy i Control Wordy + zadawanie prędkości, pozycji, przyspieszenia itd. W takim wypadku najlepiej jakbyś znalazł diagram maszyny stanów (state machine) dotyczącej tego serwa + dokumentacją tłumaczącą znaczenie poszczególnych bitów.
    Z informacjami takimi jak powyżej na 100% będziesz miał wszystko, co potrzebne, żeby napisać program na PLC. Moim zdaniem te dokumentacja gdzieś są w internecie, ale jak zapytasz Mitsubishi tylko o pomoc we wskazaniu dokumentacji to na pewno pomogą.