Serwer OPC. Od czego zacząć

Siemanko.

Może użytkowników garstka ale z dużym doświadczeniem.

Szukam informacji na temat OPC. Wyciągnięcia danych do excela lub prostej aplikacji VBA. Czy ktoś używa jakiś ciekawych rozwiązań.

Czy są darmowe narzędzia lub/i np podręczniki warte uwagi i przeczytania na początek? Szczerze nie wiem od czego zacząć aby zagłębić się w temat wyciągnięcia danych ze sterownika plc. Osobiście bazuje na całej rodzinie Siemensa.

Zapraszam do rozmowy. Może stworzy się tu mała encyklopedia wiedzy na temat OPC.

Jeśli macie jakieś ciekawe przykłady tutoriale instrukcje na ten temat to zamieszczajcie je w tym temacie.

Cześć.
Jeśli będzie zainteresowanie to mogę spróbować stworzyć tutorial jak czytać dane ze sterowników Allen-Bradley do Excella. Serverem OPC w tym przypadku jest jest program używany do komunikacji RSLinx. Odpowiednio skonfigurowany umożliwia czytanie zmiennych w arkuszu kalkulacyjnym.
Będzie to wymagało trochę czasu ale proszę o info to się tym zajmę.

1 polubienie

Taki tutek to już na artykuł się nadaje na iautomatyka :slight_smile:

Klika artykułów z iAutomatyka.pl

1 polubienie

Pewnie, że tak! Za taki artykuł zgarniesz jedną z nagród :smiley:

Piszesz i masz. Artykuł wysłany. Musiałem stworzyć konto. Może by to jakoś połączyć - Klub i konta ze strony iAutomatyka ??

1 polubienie

WOW! Dzięki! Tylko, że artykuł ma status szkicu. Mamy go przejąć do redakcji? Został ukończony?

Jest to możliwe ale jeszcze na to poczekamy. Nie wszystko na raz :wink: W planach…

Tak, jest skończony, musiałem coś źle kliknąć.

1 polubienie

Ja również szukam tematyki SIEMENS - OPC, bo nie posiadam wiedzy, a chciałbym się podszkolić :slight_smile:

Chyba musimy poczekać aż forum będzie publiczne i przybędzie użytkowników bo teraz są sami wyjadacze co się wiedzą nie chcą dzielić :stuck_out_tongue:

Ja artykuł o AB dałem do publikacji na iAutomatyka.pl, z informacji z redakcji wynika że będzie publikowany do końca miesiąca
Znam Siemens’a ale do poziomu expert daleko mi.

1 polubienie

Po części to już znalazłem sposób. Czyli postawienie stacji PC z połączeniem i OPC. A w visual basic reszta. Czyli wyciągnięcie danych i zarządzanie nimi. Obecnie składam małą wizualizację procesu na nową linię produkcyjną. Jak mi to ładnie wyjdzie to może też skrobnę jakiś artykuł :slight_smile:

1 polubienie