Sterownik - Sigmatek Plc

Witam wszystkich na forum.

Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się w swojej branży ,ze sterownikami firmy SIGMATEK,
ewentualnie ma jakieś doświadczenie i kilka porad może udzielić.
W moim zakładzie zakupiono taką maszynę ,w której sterowanie oparte jest na tych właśnie sterownikach.
Przeszukując internet ,niestety słabo jest to rozwinięte ,zarówno w kwestii software i obsługi i diagnostyki.
Dodam,że maszyna została zakupiona bez jakichkolwiek dodatków …np. serwis i programy narzędziowe.
Dlatego prośba do kolegów o ewentualne wsparcie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Cześć,

Nigdy nie bawiłem się tymi sterownikami, ale strona produencta wygląda zachęcająco. Odnośnie softu, to jest coś takiego: Engineering Tool LASAL - SIGMATEK

Zapewne trzeba się skontaktować z producentem i zapytać o ewentualny koszt softu, być może istnieje jakaś wersja demo.

Pozdrawiam!

2lajki

Cześć,

Sigmatek jest dość specyficznym produktem. Z jednej strony b. zaawansowane rozwiązania jednak z drugiej strony mało popularne w Polsce, a polityka jest taka że wielu przypadkach “szyją” sterowniki i rozwiązania na miarę potrzeb klienta. Każdy PLC ma swój unikatowy numer - jak podasz go centrali to będą mieli wszystkie informacje o nim i pewnie też soft. Mam kontakt do handlowca z tej firmy - jak potrzebujesz to pisz na priv.

Jakimś cudem mam na dysku manual do tego softu niestety jest on za duży żeby go wrzucić bezpośrednio wiec jeśli chcesz mogę przeslać link do pobrania.