Sterownik - Sigmatek Plc

Witam wszystkich na forum.

Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się w swojej branży ,ze sterownikami firmy SIGMATEK,
ewentualnie ma jakieś doświadczenie i kilka porad może udzielić.
W moim zakładzie zakupiono taką maszynę ,w której sterowanie oparte jest na tych właśnie sterownikach.
Przeszukując internet ,niestety słabo jest to rozwinięte ,zarówno w kwestii software i obsługi i diagnostyki.
Dodam,że maszyna została zakupiona bez jakichkolwiek dodatków …np. serwis i programy narzędziowe.
Dlatego prośba do kolegów o ewentualne wsparcie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Cześć,

Nigdy nie bawiłem się tymi sterownikami, ale strona produencta wygląda zachęcająco. Odnośnie softu, to jest coś takiego: Engineering Tool LASAL - SIGMATEK

Zapewne trzeba się skontaktować z producentem i zapytać o ewentualny koszt softu, być może istnieje jakaś wersja demo.

Pozdrawiam!

2 polubienia

Cześć,

Sigmatek jest dość specyficznym produktem. Z jednej strony b. zaawansowane rozwiązania jednak z drugiej strony mało popularne w Polsce, a polityka jest taka że wielu przypadkach “szyją” sterowniki i rozwiązania na miarę potrzeb klienta. Każdy PLC ma swój unikatowy numer - jak podasz go centrali to będą mieli wszystkie informacje o nim i pewnie też soft. Mam kontakt do handlowca z tej firmy - jak potrzebujesz to pisz na priv.

1 polubienie

Jakimś cudem mam na dysku manual do tego softu niestety jest on za duży żeby go wrzucić bezpośrednio wiec jeśli chcesz mogę przeslać link do pobrania.

dzieki bardzo kolego.
trochę póżno ale nie miałem czasu odpisać.
Jeślijeszcze możesz to podeślij link :smile:
Dziękuję

Link ważny przez 7 dni https://easyupload.io/3rgu2e

Witaj!
Czy posiadasz jeszcze manual do LASAL Sigmatek , i możesz go jeszcze raz udostepnić ?
Dopiero teraz znalazłem ten wątek ,jestem nowy na tym forum -Witam wszystkich!

Nadal poszukujesz informacji do LASAL Sigmatek ?

1 polubienie

Nadal jestem zainteresowany!

1 polubienie

mail: marcin.liskowski@gmail.com

1 polubienie

Dzień dobry Panowie,

od 2018 roku zajmuję się Sigmatek-iem w Polsce.
Podpisuję się pod słowami kolegów o niskiej rozpoznawalności marki, moją pracą jest to zmienić :wink:

Słowem delikatnego zapoznania Was z polityką firmy, musicie wiedzieć że Sigmatek kooperuje jedynie z producentami maszyn seryjnych. Gwarantując im wyłączność na obsługę swoich maszyn w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jeżeli ktoś w Was chciałby o coś zapytać, czegoś się dowiedzieć, zapraszam do kontaktu.
791 549 777

Wszystkiego dobrego!