Sterownik z czujnikiem tlenu, Co2, ciśnienia

witam.
Muszę zbudować sterownik który poprzez czujnik tlenu i czujnik co2 będzie pokazywał prawidłowe wartości gazów w powietrzu.
(Na początek wspomnę że nie jestem asem programowania ani automatyki, jestem elektrykiem który chwilę bawił się Arduino i ogólne pojęcie mam.)
Sterownik ten musiał by mieć wyjścia off/on na sterowanie tlenem i co2 w formie styczników.
w zasadzie chodzi mi o poradę czy taki mikrokontroler jak Arduino nadał by się na to żeby układ był w miarę nie zawodny czy lepiej zainwestować w sterownik PLC

Wszystko zależy do czego te pomiary będą używane. Osobiście uważam, że lepiej zainwestować w najtańszy PLC z jakimś darmowym softem żebyś tylko był w stanie zrealizować to po potrzebujesz np. Delta SS2. Masz wtedy pewność jest to rozwiązanie przemysłowe w związku z czym niezawodne. Z jakością arduino jest równie.
Te czujniki będą po jakimś RS czy analogowo?

Chodzi tylko o monitoring jakości powietrza czy też układ ma podejmować jakieś decyzje (wentylacja itd.)? Jeśli od działania tego układu jest zależnie zdrowie lub życie ludzi to musi to być sterownik typu fail-safe jak na przykład sterownik bezpieczeństwa (Safety PLC).

podejmowanie decyzji przez układ są tylko taki żeby wyregulować elektrozaworami przepływ tlenu i dwutlenku węgla do odpowiedniej wartości i żeby można to było ładnie na monitorze przedstawić.
samą kontrolę gazów chcę z duplikować żeby żeby były mniejsze szanse na błąd