System liczący - malarnia proszkowa

Witam,

Pracuję w firmie zajmującej się malowaniem proszkowym profili aluminiowych. Dostałem ostatnio zadanie od szefa, aby stworzyć system, który będzie oddzieli bumy malowane od tych, które są tylko przepuszczane przez malarnie bez malowania oraz będzie je liczył. Dane muszą być zapisywane do pliku, aby mieć na bieżąco do nich wgląd.

Plan jest taki aby użyć sygnałów z dwóch czujek. Tj ruchu pistoletów do malowania oraz czujnika, który wykrywa profile przy wjeździe do malarni.

Chciałbym zrobić to na zasadzie bramek logicznych (jeśli jest tylko sygnał z przed malarni to zaliczamy bum do niemalowanych, jeśli jest sygnał z obu czujek jedna po drugiej to zaliczamy do malowanych). I pytanie czy najlepszy do tego zadania będzie właśnie sterownik PLC czy może można to rozwiązać to jakoś prościej? Może, któś z użytkowników robił coś podobnego i może się wypowiedzieć na ten temat?

Z góry dziękuję za pomoc.

Cześć
Rozejrzyj się za panelem HMI z wejściami I/O.
Stworzysz stronę ze statystyką, napiszesz logikę liczenia na podstawie czujników. Stworzysz raportowanie do jakiegoś pliku, txt/csv który możesz wystawić w sieci Ethernet firmy lub na wbudowane stronie WEB.
W zamierzchłych czasach robiłem coś takie na karcie PCI - Digital I/O, wrzuconej do [PC] komputera dyspozytora a program był napisany w VB ale to za duże kombinowanie. Są moduły IO na USB/Ethernet. - tą drogą też można kombinować.
Pozdrawiam,
Jacek

1 polubienie

Dzięki :slight_smile:
Możesz polecić jakiś panel HMI z wejściami I/O? :slight_smile:

Skontaktuj się z Elmark Atumatyka, pomogą Ci wybrać coś. Mają bardzo dobre wsparcie techniczne.
Znalazłem cos takiego:

1 polubienie

Dzieki wielkie za pomoc :slight_smile:

Polecam też sobie przejrzeć przemysłowe panele HMI i porównać ofertę, cenę, służą profesjonalną obsługą i doradztwem.