Szkolenia, a pracodawcy

Dzień doberek,
Jestem osobą świeżo po technikum mechatronicznym z rocznym doświadczeniem na dziale UR jako elektryk, chociaż zawsze chciałem zostać automatykiem (zacząłem studia na politechnice, jednak z powodów prywatnych musiałem przerwać po 1 semestrze) udało mi się załapać do pracy gdzie szukali osoby, która miałaby zostać w firmie automatykiem. Jako iż dawałem sobie radę, gdyż jako mechatronik miałem coś tam styczności z automatyką, to pracodawca dał mi stanowisko automatyk i wysłał mnie na szkolenia do firmy INTEX w Gliwicach z Step 7 (podstawowy i zaawansowany), tia portal (podstawowy i zaawansowany) WinCC oraz, diagnostyki, gdzie zdobyłem dużo fajnej wiedzy.

Zastanawia mnie jak ogólnie na certyfikaty z takich szkoleń patrzą pracodawcy. Czy jest to coś wartościowego dla nich czy poprostu jakiś tam papierek?

1 polubienie

Witaj w klubie!
Oczywiście, że patrzą na takie certyfikaty. Twoje CV z takimi zapisami znacznie się wyróżnia. Należy jednak mieć na uwadze, że na rozmowie kwalifikacyjnej Twoja wiedza może zostać zweryfikowana.

Jeśli Twój obecny pracodawca inwestuje od razu w kilka szkoleń to wydaje mi się, że masz szczęście. Nie u każdego tak jest :wink:

2 polubienia