Szkolenia z zakresu automatyki - jakie placówki polecacie?

Cześć. Mam pytanie odnośnie szkoleń z zakresu automatyki. Skończyłem AiR, od roku pracuję na UR. Moja firma daje nam co roku pulę pieniędzy, którą możemy wykorzystać na szkolenia. Możemy wybrać sobie placówkę, w której chcemy się uczyć. Stąd moje pytanie. Czy macie jakieś doświadczenia z kursami programowania PLC? Nie ukrywam, że myślę nad zmianą charakteru pracy i sądzę, że szkolenia pomogłyby mi nauczyć się nowych rzeczy. Słyszałem sporo pozytywnych opinii na temat EMT Systems. Polecacie ich szkolenia podstawowe i zaawansowane z programowania Siemensów?

1 polubienie

Z programowania PLC dużo osób poleca:

Byliśmy na szkoleniu bezpośrednio u Siemens, napisaliśmy relacje:

Kiedyś byłem w EMT-Systems na szkoleniu S7-1200:

Inna relacja z EMT-Systems:

Oprócz tego polecam kursy video online programowania dla początkujących:

Oraz inne na pieceofautomation.pl

1 polubienie

Byłem na dwóch szkoleniach w Intex. Pierwsze prowadził Pan Szymiczek i bardzo sobie to szkolenie chwalę (Tia Portal Safety). Było bardzo mocno nastawione na praktykę.
Drugie w bardzo podobnej tematyce, gdyż było to szkolenie z Step 7 Safety prowadzone przez Pana Bielińskiego. Widać, że jest to osoba akademicka. Czułem się jak na wykładach i jakoś szkolenie nie bardzo przypadło mi do gustu. Miałem też wrażenie, że mimo ogromnej wiedzy prowadzącego, to wypadł on już z praktycznego jej użycia.

Podsumowując, na obu szkoleniach byłem z kolegą. On miał dokładnie te same odczucia, jednak jemu bardziej pasował styl prowadzenia szkolenia ze Stepa. O gustach się nie dyskutuje. :slight_smile:

Miałem też nieprzyjemność uczestniczyć w dwóch szkoleniach organizowanych przez RAControl. Szkolenia z DeviceNet i Serwonapędów. Prowadzący byli średnio przygotowani, sprzęt zdezelowany. Sam prowadzący stwierdził, że jak czegoś nie wiemy to mamy sobie sprawdzić w Helpie … Przynajmniej dobre drożdżówki na kawie były.

Byłem jeszcze na szkoleniu z IO-LINK w firmie Balluf. Szkolenie przygotowane pod Siemensa (a mają również wersje po EthernetIP dla AB). Generalnie szkolenie fajne. Jednak w praktyce okazało się, że IO-LINK niby standard a jednak konfiguracja i parametryzacja dla różnych producentów wygląda inaczej. Zdecydowanie wybrałbym teraz szkolenie organizowane przez zewnętrzną firmą (nie będąca producentem sprzętu), tak aby sobie zobaczyć jak wygląda implementacja IO-LINK na różnych urządzeniach.

Catering i kawa wszędzie były pyszne. :slight_smile:

2 polubienia

Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi. Prawdopodobnie wybiorę się na dwa szkolenia do EMT Systems i na dwa do Intexa. Będę miał porównanie na przyszłość :slight_smile:

A byl ktos na jakis szkolenia w Siemens ?? Interesuje mnie najbardziej 1200F, a opinie o ich szkoleniach sa skrajnie rozne, jedni mowia, ze spoko, inni, ze gniot i lepiej wybrac firme zew. Na pewno plusem jest zestaw startowy nawet nie za pol darmo, za cwierc darmo :smiley:

https://www.automatyka.siemens.pl/solutionandproducts_ia/7069.htm

Osobiście polecam intex , odbyłem tam 3 szkolenia i jestem z nich bardzo zadowolony

2 polubienia

Aktualnie Intex oferuje dobre pakiety szkoleń z podstaw programowania S7 300. Za kurs podstawowy i zaawansowany płacimy 3500 netto więc skorzystam z ich szkoleń. Na pewno później opiszę Wam jak wyglądały warsztaty :slight_smile:

1 polubienie

Polecam INTEX i Pana Artur S. Tylko on prowadzi bardziej specjalistyczne rzeczy niż programowanie podstawowe zawansowane z S7 większości to przejęli wykładowcy z politechniki.