Szkolenie - kierunek rozwoju

Witam wszystkich,

Prowadzę własną działalność gospodarczą i mam możliwość uzyskania dofinansowania w ramach Małopolskich Bonów Rozwojowych. Aktualnie pracuję jako Programista PLC, co wiąże się z różnymi wyjazdami (jak to integrator).

Chciałbym w przyszłości jednak ograniczyć wyjazdy i skupić się na karierze “na miejscu” (oczywiście również dopuszczam wyjazdy). Liczę też, że byłoby to już bardziej stanowisko zarządzające niż tworzenie softu.

Mam w związku z tym pytanie. Czy polecicie jakiś kurs z Bazy Usług Rozwojowych pozwalający przybliżyć mnie do wymarzonego stanowiska (najlepiej odbywający się w małopolsce lub na śląsku)? W jakim kierunku warto się rozwijać?

Pozdrawiam

Patryk idź w kierunku cybersecurity. Widziałem kilka fajnych ofert dla ludzi znających zagadnienia z zakresu automatyki - programowanie PLC, SCADA/DCS.
Wymagana była znajomość cybersecurity, zagadnień sieciowych - topologia, konfiguracja hardware i to co wyżej. Teraz jest mocny nacisk na chmury i przesyłanie danych i trzeba zadbać żeby było to bezpieczne. Szukają magików którzy ogarną całość tematu.