Szukam Pracy, absolwent technikum!

Cześć,
Tak jak w temacie, na start dopowiem, że tylko Wrocław biorę pod uwagę.

Jestem absolwentem technikum, profil technik-elektronik. Forum dotyczy szeroko pojętej automatyki i w tej właśnie branży poszukuję pracy. Nie mam specjalnych wymagań jako, że dopiero skończyłem technikum, ale poszukuję bardzo ambitnej pracy, albo chociaż takiej, w której przynajmniej po godzinach będę miał możliwość rozwijania się przy projektach i optymalizacjach, po prostu chcę się uczyć.

Interesuję się automatyką głównie we własnym zakresie, programowałem trochę w językach webowych, obiektowych wysokiegopoziomu, oraz niskopoziomowych. Nie opanowałem jeszcze do perfekcji żadnego z tych języków, ale zdecydowanie wystarczająco dużo się nimi bawiłem aby poznać podstawy.
Również programy typu TIA Portal nie są mi obce, a nawet posiadam drobne projekty.

Jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe to łączyłem elektrykę w domach ok. 4 lata temu, 2 lata później pracowałem przy systemach przeciwpożarowych, oraz alarmowych, przez łączny okres ok. 4 miesięcy (pracowałem w trakcie nauki+praktyki zawodowe).

Jedyne czego pragnę uniknąć to praca “przy łopacie”, te mam już za sobą, oraz typowe utrzymanie ruchu.

Szybko się uczę, bo bardzo lubię to robić, szczególnie robiąc fajne rzeczy :slight_smile: I tak, planuję studiować, jednak chciałbym w miarę możliwości pracować również w trakcie nauki.

CV nie będę tutaj udostępniał, ale wystarczy sam komentarz, czy też wiadomość w jakiejkolwiek formie o zainteresowaniu współpracy ze mną,
Pozdrawiam!

1 polubienie

Dlaczego twierdzisz że chciałbyś uniknąć pracy w utrzymaniu ruchu? Powiem z doświadczenia że naprawdę dużo idzie się tam nauczyć, szczególnie że w wielu przypadkach UR to nie tylko usuwanie awarii. Wiele osób tak zaczynało swoją ścieżkę zawodową jeśli chodzi o automatyków. Dodatkowym plusem jest Twoje zainteresowanie daną dziedziną. A jeśli chodzi o UR, spotkasz się w zakładach z podzespolami starszymi oraz nowymi, oczywiście czytaniem i analizą dokumentacji a także analizą programów, do tego czasami dochodzą podzespoły z różnych firm co daje możliwość nauki na różnym sprzęcie.

Ja nie mam doświadczenia w pracy w UR, nie ukrywam, że kierowałem się też zaleceniami innych z branży automatyki, a w trakcie szukania pracy sam zdecydowałem, że stanowisko technika w UR jest spoko na parę miesięcy, ale później już nic więcej się nie dzieje + gdziekolwiek była wzmianka o studiach to pracodawcy dziękowali :wink: (pomijam już fakt, że 3/4 tych ofert miały więcej wspólnego z mechaniką i pneumatyką, niż elektryką, co raczej jest spowodowane wieloletnim sprzętem)
Pracę znalazłem w automotive, ciężko mi określić moje stanowisko bo na dzień dobry wskoczyłem do obcojęzycznego zespołu w zamian za lidera mojej firmy, taki jakiś elektryk który narazie mało co podłącza więcej sprawdza. Codziennie jestem na innej stacji produkcyjnej, głównie są to stacje spawalnicze, mam dostęp do całej dokumentacji, widzę co się dzieje czarno na białym, bo wszystko ma swoje miejsce, pierwszy raz w życiu mam styczność z pneumatyką i fajnie widzieć nowy sprzęt zamiast staroci. Wszystko jest nowe i nie widzę sensu pracy na starym sprzęcie, bo gdybym w przyszłości zdecydował się pozostać w tej branży, to będę projektował rzeczy nowe. Rozumiem, że warto mieć jakieś pojęcie ale siedzieć na zakładzie z 10cio letnim sprzętem i męczyć się co jest nie tak? Razem ze mną pracę w firmie zaczął mój kolega, który trafił do innej fabryki i zajmuje się przepinaniem szaf starych na nowe, robi to bez schematów, bo ich zwyczajnie nie ma, albo są złe przez co pracuje na tej zasadzie, że robi to tak jak było gdzie indziej, a nie czytając schemat. Narazie mam takie zaplecze wiedzy jeśli chodzi o stary sprzęt i nie ciągnie mnie do niego.
Jedynie z programowaniem nie mam nic wspólnego, a głównie w tym kierunku chciałem iść szukając pracy i faktycznie były stanowiska na UR, gdzie mógłbym mieć dostęp do programu. Wyszło jak wyszło, to praca na wakacje więc myślę, że i tak spoko :slight_smile:
A jeszcze co do podzespołów różnych firm, no takie duże stacje uzbrojone w kilkadziesiąt czujników i wielkiego robota korzystają z wielu producentów, każdy ma swoje perełki w danej dziedzinie, czy to do profibusa, czy pneumatyki, czy elektryki. Różnorodność jest spora :slight_smile:
Podsumowując, nowy sprzęt, szeroki zakres obowiązków, elektryka/pneumatyka, zamiast 3 miesięcznego wprowadzenia “co się w tej fabryce głównie psuje”. No i jedno z najważniejszych, praca z E-PLANEM, a nie przewijanie 300 stron dokumentacji dla UR :slight_smile: