Udostępnianie danych- procesor iFix

Witam wszystkich,

Mam pytanie, w związku z iFixem, który powinien mieć możliwość wystawienia zmiennych do sterowników przez dedykowany interfejs komunikacyjny np. do Siemens itp. Skoro nie można bezpośrednio przeczytać danych z procesorów, to może procesor mógłby wystawiać te dane odrębnym interfejsem komunikacyjnym do jakiegoś PLC? Czy wystarczy doposażyć iFiX’a w protokół i napisać krótki skrypt „wyrzucający” te dane?

Pozdrawiam wszystkich

Nie miałem do czynienia z iFix ale walczyłem z róznymi SCADAmi. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli…
Każda SCADA ma warstwę komunikacji - do komunikacji z konkretnym produktem potrzebny jest driver komunikacyjny dokładany do SCADY w czasie instalacji/ tworzenia projektu. To jest komunikacja bepośrednia z PLC i jego procesorem. Czytasz bezpośrednio rejestry CPU i programów.
Możesz też uzyć OPC do komunikacji pośredniej - SCADA-OPC-PLC.
W PLC używamy [to dobra praktyka] zmiennych z prefixem oznaczającym że zmienna jest wykorzystywana przez SCADE - scada może zmieniać wartość zmiennej dlatego warto zaznaczyć że to zmienna wykorzystywana przez SCADE.
Nie wiem czy o to chodziło.

Dzięki za odpowiedź. Wiesz co, w grę wchodziła by komunikacja pośrednia z udziałem OPC, z wykorzystaniem Modbusa.