Uprawnienia-pomiary

Cześć

Proszę o poradę, pomoc. Potrzebuje silnej argumentacji odnośnie uprawnień pomiarowych, posiadam uprawnienia montaż i eksploatacji E i D, chce by firma wysłała mnie również na pomiary lecz BHP stwierdził że nie potrzebuje uprawnień gdyż budynek produkcyjny nie należy do nas i każdą modyfikacje(dodanie gniazd,punktów oświetleniowych itp) mam zgłaszać do administratora i oni mają obowiązek zrobić pomiary i dodać punkt do schematów(Oki z tym mogę się jeszcze zgodzić), ale maszyny należą do nas, naprawiam je, serwisuje czasem też wprowadzam różne modyfikacje. Proszę o jakieś silne argumenty które mógłbym przedstawić by firma wysłała mnie na szkolenie.

Z góry wszystkim dziękuję.

Pozdrawiam

Ja w tej sytuacji nie wychylalbym się przed szereg, a raczej stawiał na pisanie maili dupochronow :slight_smile:
W sytuacji która opisujesz wina ewidentnie stoi po stronie pracodawcy, ty potrzebuje jedynie podkładki w razie jakiś problemow.

Tak wiem, ale zależy mi na zrobieniu tych uprawnień tym bardziej że mam wszelkie mierniki pomiarowe :blush::blush:

Tak prawdę mówiąc to czy wymagane są pomiary przy maszynach? Jest ktoś w stanie przywołać przepisy/normy dotyczące?

Ps. Elektryka budynku to co innego, to jest w wymaganiach budowlanych i tam wszystko jest do podbicia przez uprawnionych

No właśnie, może ktoś przywołać przepisy dotyczące maszyn i urządzeń podczas ich przeglądów lub modyfikacji.

Pozdrawiam

Andrzej @bezpieczenstwo.blog ? Może coś będziesz w stanie doradzić?

PN-EN 60204-1 punkt 18.1. Jeśli wyposażenie elektryczne jest zmodyfikowane, to należy stosować wymagania podane w p. 18.7.

3 polubienia