WebHMI i komunikacja DF1 z Allen Bradley

Pytanie w eter - czy ktoś uruchamiał WEBHMI w komunikacji po DF1 [Alien Bradley]?
Wystartowałem z testowaniem na DEMO pod VM i całkiem poszło nieźle, napotkałem sporo problemów które mam zamiar zmaterializować w artykule ale znalazłem błędy które nie wiem czy wynikają z wersji DEMO czy poprostu niemocy WEBHMI.
Wysłałem maila do supportu w jednej kwestii mi pomogli ale generalnie odpowiedź typu: my się nie znamy na DF1 a jak nie działa to testuj człeku na sterowniku z innym protokołem komunikacyjny - zostawiam bez komentarza.
Problem jest takiej natury - czytam tylko słowa, nie mogę odczytać statusów pojedyńczych bitów.
Inna sprawa że zmiennych typu TIMER i COUNTER z definicji nie da się odczytać - zafiksowana składnia zmiennej przy definiowaniu zmiennej w WEBHMI nie pozwala na wpisanie adresu typu: T4:0.ACC, T4:0.PRE, T4:0/DN.
Czekam na odzew.
Edit.
Dorzuciłem sprawdzanie jak sobie radzi WEBHMI z wpisywaniem wartości zmiennych do rejestrów sterownika PLC - nie radzi sobie. Wartość zmiennej zmienia się w oknie, zmienia się wartość w podglądzie zmiennych ale nic się nie zmienia w PLC… ale jak zmienię wartość zmiennej w PLC to napisuje to co jest w WEBHMI…

Wydaje mi się, że cały problem tkwi w tym, że testujesz DEMO a nie prawdziwe WebHMI. Z tego co wiem, DEMO ma sporo ograniczeń i soft może być nie aktualny w stosunku do tego w WebHMI (Jest już wersja 4.0). Zapewne wpływa to na działanie komunikacji lub istnieje jeszcze jakiś inny problem (jak to często w automatyce bywa, okazuje się że czegoś tam nie ustawiliśmy, pyk, nagle działa).

Napisałbym na info@zestapro.pl e-mail z prośbą o wypożyczenie WebHMI lub wypełnij formularz na tej stronie https://zestapro.pl/przetestuj-webhmi

Odezwał się do mnie support Ukrainy i z nim teraz będę sprawę dema wyjaśniać, bo po co demo które nie działa… Jak się wszystko wyjaśni zrobię artykulik z tego z opisem wszystkich kroków.

1 polubienie