Wybór sprzętu na początek

Dzień dobry, cześć!
Właśnie będę szła na drugi rok Automatyki i Robotyki.Jestem po kursie podstaw programowania w TIA Portal.Przeglądając różne fora i oglądając różne filmiki na yt dowiedziałam się,że warto kupić sobie jakiś zestaw na początek.Szukając informacji natrafiłam na ten --> https://www.stercontrol.pl/zestaw-startowy-s7-1200-ktp-400-basic-color-6av6651-7ka01-3aa4?gclid=Cj0KCQjw1qL6BRCmARIsADV9JtYCZzNotvsUfPgbsncrVY0U8pKj6HVT99AE_gYNzHYzhmknULbESD0aAsj3EALw_wcB&fbclid=IwAR2p3OwonSjEpyXeNvVounJBCZp5uQJrC_bM1ilh-pslx5LAu-CX0ux5NSo

Z tego powodu,że nie znam się na tym wszystkim,chciałabym zapytać czy ten zestaw będzie odpowiedni na początek? Jeśli nie,to jakie komponenty powinnam w takich zestawach szukać?

Cześć,
https://www.beckhoff.com/english.asp?download/tc3-downloads.htm
Z linku powyżej ściągnij TwinCATa 3. Za darmo. Z symulacją PLC pracującego w trybie czasu rzeczywistego na Twoim komputerze.


W artykule z linku powyżej kolega opisał jak symulować pracę napędów w TC3 (to jest banalnie proste).
https://m.beckhoff.de/english/support/webinars-archive.htm?id=2110043421141740
https://multimedia.beckhoff.com/webinar/en/Webinar_TwinCAT_3_NC_CNC/default.htm
W linku powyżej jest pokazane jak zasymulować pracę CNC na Twoim komputerze - i również jest to bardzo proste.


Na filmie z linku powyżej jest pokazane jak w prosty sposób wykonać symulację obiektów automatyki takich jak zbiornik itd. Możesz sobie zasymulować pracę prostej oczyszczalni na Twoim komputerze (co będzie dla Ciebie rozwijające), a następnie napisać do niej program.

Ja rozumiem, że sterownik na biurku ładnie wygląda i cieszy, ale 2470 zł w Twojej kieszeni też jest fajne (ja liczę sobie skromne 10% za moją poradę ratującą Twoje pieniądze :smiley: ).

Jak zależy Ci na Siemensie to też ma symulator. Ten temat był poruszany kiedyś na fb i myślę, że firma Siemens nie płacze z tego powodu, że młodzi automatycy jakoś “ORGANIZUJĄ” sobie software i licencję w celach edukacyjnych :wink: . Potem jak pójdziesz do pracy będziesz wspierać ich monopol posiadając umiejętności programowania S7-1200 / S7-1500. Zasilisz rzeszę automatyków na rynku którzy posiadają te umiejętności i w ten sposób im się odpłacisz za organizowanie sobie softu do nauki.

2lajki

Podbijam, polecam symulacje zamiast kupowania sprzętu.

Dodatkowo możesz również spróbować Automation Studio od B&R - jest licencja próbna na 90 dni

Dobrze,dziękuje :slight_smile:

Jak potrzebujesz sprzętu tego typu, to bez problemu powinieneś znaleźć poszczególne komponenty na Balticad.eu