Wybór technikum, elektryczne czy informatyczne?

Witam
Mam 16 lat i jak każda osoba w tym wieku muszę wybrać technikum do jakiego chciałbym iść.
Od 12 roku życia interesuję się automatyką i modelarstwem rc i właśnie w automatyce widzę swoją przyszłość. I teraz pada pytanie którą szkołę wybrać :confused: mam do wyboru albo technikum informatyczne lub elektryczne. Który profil lepiej wybrać pod następny krok jakim będą studia?
Pozdrawiam i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w branży :smiley:

Zdecydowanie elektryczne, bardziej przyda się tobie ta wiedza i łatwiej poradzisz sobie na studiach. W technikum elektrycznym powinieneś mieć więcej zajęć praktycznych. Będą też tam podstawy programowania ale w tym kierunku powinieneś kształtować się również sam.

2 polubienia

Ja skończyłem technikum na profilu mechatronik i jestem bardzo zadowolony. Dało mi solidne podstawy z elektryki ze względu na dużą ilość pracowni, wiedzę teoretyczną na temat sieci przemysłowych, silników elektrycznych, czujników oraz miałem pierwszy raz styczność z programowaniem sterowników PLC. Moim zdaniem elektryczne, taką wiedzę jak wymieniłem ciężko będzie Ci samemu ogarnąć . Nie mówię, że nie jest to możliwe ale na pewno trudniejsze. W dzisiejszych czasach nauka programowania we własnym zakresie nie jest trudna ze względu na dostępność poradników tutoriali :slight_smile:

1 polubienie