Zdalny dostęp z gotowym klientem

Cześć,

Czy są dostępne routery przemysłowe które mają VPN’a wraz z klientem w formie apki na windows?
Chodzi o to żeby nie konfigurować ręcznie połączenia w windows??

Ixon nie wymaga nawet apki do konfiguracji. Instaluje się tylko dodatkowa kartę sieciowa a resztę konfiguruje się na stronie dostępowej w necie. W Windows nic nie trzeba robić.

Trzeba kupować jakieś dodatkowe licencje na oprogramowanie, czy wystarczy sam router?

Tylko router wystarcza. Występuje w kilku opcjach.
Ja mam z wbudowanym modemem LTE oceniam, ze działa rewelacyjnie.

Rozumie że administrator tworzy użytkownika i go aktywuje, a użytkownikowi pozostaje tylko dodać karte sieciową i na niej dać connect?

Zależy w jakis sposób użytkownik ma się łączyć, tzn w jakim celu. Jeśli to ma być np połączenie z jakąś wizualizacją na panelu lub poprzez klienta VNC to nic nie musi instalować. Udostępniasz mu po prostu usługę. Loguje się na konto na stronie internetowej i widzi przycisk, którym się łączy.
Jak chcesz zdalnie programować to instalujesz na kompie karte sieciową i w funkcji połączenia sterownika wybierasz ją jako sposób połączenia. Jedyne co musisz zrobić wo też zalogowac się na stronę i dać przycisk połącz a IXON juz zestawi połączenie. Banalnie proste. Konfiguracja tego połączenia zajmuje dosłownie 20minut. Tutoriale w necie sa dostepne.

Chodzi o pierwszą opcje czyli połączenie z wizualizacją.
Czy każdy użytkownik ma swoje konto na którym może widzieć np. różną liczbę urządzeń zależnie które administrator udostępnił?

Tak.
Proponuję, żebyś dla sprawdzenia zarejestrował sobie konto i uruchomił wersję demo serwisu i sprawdził opcje.

Dzięki, ostatnie pytanie:
Czy na samym routerze można ustawić standardowe przekierowanie portów bez VPN?

Tak, może nie jest to tak rozbudowane jak w typowych routerach ale można robić przekierowania portów z WAN na LAN

Mam jeszcze jedno pytanie ten pendrive służy tylko do konfiguracji za pierwszym razem, czy ma być cały czas włożony do routera?

Tylko za pierwszym razem, pozniej wyciągasz. Ja miałem włożony a zmieniłem konfiguracje a po restarcie znowu zaczytał stary config :slight_smile:

Routery przemysłowe wspierają technologię tunelowania VPN, w tym PPTP, L2TP, IPSEC, OPENVPN oraz GRE.